Warner Music Groupi müügihind 1,3 miljardit

Rait Rebane 06. mai 2011, 20:33

Täna avaldatud teate kohaselt müüakse maailma suuruselt kolmas plaadikompanii Warner Music Group 1,3 miljardi dollari eest vene ärimehe Len Blavatniku ettevõttele Access Indrustries.

Viimastel kuudel palju kõlapinda leidnud kuulujutud said tõeks, nimelt kinnitas suuruselt kolmas plaadikompanii müügitehingu. Uudise kohaselt võitis enampakkumise 1,3 miljardi dollariga Access Industries eesotsas vene ärimehe Lev Blavatnikuga.

Ühendriikide plaadimüük on viimase kümne aastaga kukkunud enam kui 50 protsenti, mis tähendab, et Blavatnik peab tegema värskelt omandatud ettevõttes suuri ümberkorraldusi, sealhulgas kärpima kultusi ning koondama töötajaid.

Blatnavik on Warner Musicu endine juhatuse liige ning alates 2004. aastast omab ta ligi 2 protsendist osalust ettevõttes.

„Ma olen vaimustuses, et ostsime Warner Music Groupi,” teatas Len Blavatnik tänases teates, „see on suurepärane ettevõte, tugevate traditsioonide ning märkimisväärsete artistidega.”

Tänane müügitehing paneb punkti 7 aastat kestnud perioodile, mil ettevõtet juhtisid investorid eesotsas endise tegevjuhi Edgar Bronfman-iga, kes ostsid Warner Musicu Time Warnerilt 2,6 miljardi dollari eest.

Reedesel kauplemispäeval on plaadikompanii aktsiahind kerkinud 2,28 protsenti 8.08 dollarini.


 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. May 2011, 20:33
Otsi:

Ava täpsem otsing