Inetu pruut läheb jälle uuele ringile

ÄP 09. mai 2011, 00:00

Tallinn kuulutas taas välja konkursi hoonestaja leidmiseks Eesti ühele ihaldusväärsemale piirkonnale - Kopli liinide maa-alale, pakkumised tuleb esitada 15. septembriks.

"Kuigi kolm katset on huviliste puudumise tõttu nurjunud, usume, et lõpuks siiski õnnestub leida kinnisvaraarendaja, kellel on julgust, tahet ja võimekust see ambitsioonikas projekt realiseerida," kommenteeris abilinnapea Eha Võrk.

Kopli liinide ala arendamise projekt on mahukas ning eeldab rahvusvahelise kaliibriga kinnisvaraarendajaid, kellel oleks projekti realiseerimiseks piisavalt raha. Mitu potentsiaalset ja kaalukat investorit on Kopli liinide arendusprojekti vastu küll huvi ilmutanud, ent pakkumisi siiski ei esitatud, nentis Võrk.

Kinnisvaraettevõtjad valisid Kopli kandi eelmisel aastal Eesti potentsiaalikaimaks piirkonnaks. Asukohast ja potentsiaalist hoolimata pole aastaid kestnud ostjaotsingud seni vilja kandnud. Miks?

"Ostja eelistab praegu piirkondi, kus on väljakujunenud infrastruktuur ja terviklik elukeskkond, nagu Kalamaja ja Kadriorg. Arendaja ei julge praegu seetõttu arendamiseks riski võtta," kommenteeris viimase enampakkumise nurjumist Seven Real Estate Advisorsi partner Urmas Laur. Kopli liinide iga hinnaga müümine ei ole Lauri sõnul linnale samuti kasulik.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 18:52

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing