Aljas lahkub lennufirma juhi kohalt

Rivo Sarapik 10. mai 2011, 00:00

Juunis ametist lahkuv Estonian Airi president ja juhatuse esimees Andrus Aljas ütles, et lahkub lennufirmast hea tundega. "Tegemist on pooltevahelise kokkuleppelise otsusega," kommenteeris Aljas. "Lahkun hea tundega. Tööstusharu erilise pinge ja turbulentsi tõttu on viis aastat lennunduses väga pikk aeg, aga ma olen nautinud seda aega ja kõiki väljakutseid," ütles ta. Mis kompensatsioonid minekuga kaasnevad, ei ole lennufirma teatel veel otsustatud.

Aljas jätkab lennufirma juhina 1. juunini, pärast seda plaanib ta puhkuseks aja maha võtta. "Edasised plaanid selguvad suve jooksul," ütles ta.

Lennufirma uus juht ja president tuleb nõukogu esimehe Joakim Heleniuse sõnul lennundusest, ent väljastpoolt Eestit. "Uus Estonian Airi president ei tule firma seest ning samuti pole uus president eestlane, ta on rahvusvahelise taustaga, tal on väga pikaajaline kogemus lennunduse valdkonnas - see on ainus valdkond, kus ta on töötanud. Ma usun, et ta on täpselt õige inimene," ütles Helenius.

Helenius eeldab uuelt juhilt uute lennuühenduste loomist Eestist ja Eestisse ning nii, et need toimiksid aja jooksul kasumlikult.

Muutusi võib tulla ka lennufirma juhatuses. Praegu kuulub sinna lisaks Aljasele käitusala asepresident Rait Kalda. "Sõltub uuest juhist, kas praegused juhatuse liikmed on õiged inimesed või on juhatuses vaja muutusi. Kuid praegu pole midagi kindlat plaanitud," rääkis Helenius.

Ehkki Estonian Air mullu lennufirma andmeil kasumisse ei jõudnud, olid tulemused paremad kui 2009. aastal, mil lennufirma teenis 978,4 miljoni kroonise (62,5 mln eurot) käibe juures 69,4 miljonit krooni (4,4 mln eurot) kahjumit. Kahjumist enam kui pool tuli kahe lennuki liisinguandjatele tagastamisega seotud ühekordsetest kuludest.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:53
    Otsi:

    Ava täpsem otsing