Katre Pilvinski • 11. mai 2011 kell 5:27

Rehn: Soome abikpakettidele takistuseks ei saa

Euroopa Komisjoni rahandusvolinik Olli Rehn on kindel, et Soome ei saa takistuseks Portugali päästepaketi kinnitamisel.

Täpselt aasta tagasi kiitsid Euroopa Liit ja Rahvsuvaheline Valuutafond (IMF) heaks pretsedenditu 110 miljardi euro suuruse Kreeka laenupaketi, siiski pole aasta aega väldanud kokkuhoiuprogramm investoreid veennud ning täna spekuleeritakse Kreeka lahkumisega euroalast, Kreeka maksejõuetusega või vajadusega saada rahvusvahelistelt partneritelt uus laen, vahendas ERR.

Mitmete allikate andmetel võib Kreeka saada 60 miljardit eurot täiendavat laenu, et tulla toime maksetega järgmisel kahel aastal ning esmaspäeval kohtuvad eurotsooni rahandusministrid võivad anda Kreekale laenu tagasimaksmisel ajapikendust või muuta laenutingimusi nii, et Kreeka päästepaketis saavad osaleda ka erainvestorid.

Portugali 78 miljardi eurone päästepakett kinnitatakse samuti tulevanädalasel euroala ja ELi rahandusministrite kohtumisel. Euroopa Komisjoni rahandusvolinik Olli Rehn ütles, et Soome siin takistuseks ei saa: "ma ütlen, et ma usun, et Soome saab toetada Euroopa Liidu ja IMF-i abiprogrammi Portugalile, terve Euroopa majandusstabiilsuse huvidest lähtudes," ütles ta.

 

 

Hetkel kuum