Glamuurne ABBA-show

Mari Hiiemäe 13. mai 2011, 00:00

Show loomiseks on kasutatud kõiki vahendeid, mida Vanemuise teater välja on suutnud pakkuda. Peale solistide on laval bänd ja koorilauljad, balletiartistid ning eri vanuses tantsijad. Ühtekokku võtab show ettekandmisest osa 50 artisti. Kontsertetenduse kulgu täiendab videomaterjal.

"Meil on olemas kõik, mis vaja: on vahvad videod, heal tasemel valgustus ja koreograafia, šikid kostüümid ning suurepärased lauljad. Usun, et sellest tuleb üks väga meelelahutuslik ja meeldejääv etendus," avaldas arvamust üks soliste Tanja Mihhailova.

Etenduse teljeks on 24 ABBA laulu, mille meloodiad on publikule suuresti tuttavad. Palad on lihtsad, kuid nende esitamine pole Mihhailova sõnul sugugi nii kerge, kui pealtnäha paista võib. "Neid laule on laulda palju raskem, kui oskasin oodata. See pole niisama lihtne, et tuled lavale ja laulad. Tihti läheb meloodia mitmehäälseks ja mul on päris kõrgeid noote vaja välja võtta," märkis solist.

Gerli Padari sõnul on "ABBA" kvaliteetne kontsertetendus, kus glamuurist ja särast juba puudust ei tule. Oluline on Padari arvates pakkuda ka nostalgiat ja äratundmisrõõmu. " See kõik on väga positiivne. ABBA laulud on ju rõõmsad ja selline on terve selle kontsertetenduse meeleolu," lisas Padar.

Enamik esitamiseks valitud laule pärineb seitsmekümnendate lõpust, kui ansambel ABBA oli oma tippvormis. Vanemuise show kavasse on põimitud palad "Take a Chance On Me", "Waterloo", "Dancing Queen", "Money, Money, Money", "Knowing Me, Knowing You" ja teised hittlood, mille saatel terve põlvkond noori suureks kasvas.

"ABBA" sarnaneb oma ülesehituselt ja emotsionaalselt laadilt suuresti 2009. aasta muusikalavastusega "Queen - The Doors of Time", kus lähema vaatluse alla võeti Queeni laulud. Muusikalises mõttes on kaks etendust lavastuste aluseks olnud ansamblite loomingust tulenevalt loomulikult väga erinevad. Suurejoonelisus iseloomustab aga mõlemat kava.

"ABBAs" vahetuvad laulud hoogsalt ning pea iga numbri jaoks on esinejatel uus välimus. "Tempo on kiire. Minul on üks väike ekstreemne koht, kus ma pean kahekümne sekundi jooksul ära vahetama kogu kostüümi ja siis jälle laval olema. Eks me siin harjuta, et kõik tõrgeteta välja tuleks," rääkis Padar.

Mihhailova ja Padari kõrval astuvad solistidena üles Dave Benton ja Stephen Hansen (Norra). Valguskujunduse teeb etendusele Palle Palmé Rootsist ning videokujunduse Janek Savolainen. Ajavahemikus 13. mai kuni 11. juuni toimub Tartus Vanemuises ja Tallinnas Nokia kontserdimajas 21 etendust.

Esimene võimalus show'st Tallinnas osa saada on 21. ja 22. mail.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 10:13

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing