Idamaised helid vallutavad Tallinna

ÄP 13. mai 2011, 00:00

Idamaise muusika festival Orient 2011 toob Eestisse ulatusliku programmi Aasia mägialadelt.

Alapealkirja "Kõrged kultuurid" kandval festivalil esineb kuuest erinevast regioonist 16 esinejat.

Vähe tuntud paikadest tuuakse Eestisse segu müstilistest rituaalidest, maskitantsudest, suure ajalooga klassikalisest odissi-tantsust ning Himaalaja rahvalauludest.

Veel kolm päeva vältaval festivalil on võimalik näha esinejaid sellistest eksootilistest paikadest nagu Chitrali vürstiriik, Arunachal Pradesh ja Ladakh (India osariigid, mis asuvad Himaalajal), Bhutani kuningriik ja Süüria.

Kõik esinejad on valitud Oriendi programmi festivali kunstiliste juhtide Peeter Vähi ja Tiina Jokineni isiklike retkede ajal Aasiasse.

"Kindlasti on üks programmi koostamise eripärasid see, et me ei pane seda kokku laua taga kabinetis, vaid otsime ise üles huvitavad kooslused vahetult nende elukeskkonnas," kommenteeris Peeter Vähi esinejate valimise protsessi.

"See aitab meil tuua Eestisse igal aastal autentseid artiste, keda mänedžerid ja tuurigraafikud veel ära rikkunud pole," lisas Vähi.

Kõik kontserdid toimuvad Tallinna loomaaeda püstitatavas eripärases telgis. Pärast iga etendust toimuvad ringkäigud loomaaia öiste eluviisidega loomade juurde koos Aleksei Turovskiga.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 10:13
    Otsi:

    Ava täpsem otsing