Kiremöll tsirkusemaailma telgitagustes

Signe Sillasoo 13. mai 2011, 00:00

Pealtnäha lõbujanulise ja mängleva tsirkusemaailma telgitagustes toimuvad 1930ndatel pingelised lood, kui noormees Jacob Jankowski sinna tööle asub alguse saab suur segadus ja rivaalitsemine.

Režissöör Francis Lawrence, mees, kes on peale filmide "I Am Legend" ja "Constantine" tegemise tuntud kui mitme ansambli ja artisti (Aerosmith, Green Day ja Justin Timberlake) muusikavideote autor, on saanud valmis uue romantilise draama, mis kannab peakirja "Vesi elevantidele".

Kanada kirjaniku Sara Grueni samanimelisel bestselleril põhinev lugu räägib Jacob Jankowskist (Robert Pattinson), kes hüppab 1930. aastatel mööduva tsirkuserongi peale, mis rändab ühest linnast teise.

Jacob, kes õppis ülikoolis loomaarstiks, kuid jättis pärast vanemate surma ja vahetult enne diplomi saamist õpingud pooleli, asub hoolitsema tsirkuses kasutatavate loomade eest. Tema ellu astub ka imekaunis naine Marlena (Reese Witherspoon), kes on paraku abielus Augustiga (Christoph Waltz), karismaatilise, ent ettearvamatu loomataltsutajaga.

Nii kistakse Jacob, Marlena ja August saatuslikku armukolmnurka, millest keegi neist sügavate hingehaavadeta ei pääse.

Päris terviklikul kujul kõike raamatus kirjutatut filmis publikuni ei tooda. Nii mõnigi seik on jäätud originaalsest loost välja loo parema jutustamise huvides kinolinal, ütles režissöör Francis Lawrence.

See on film, mis piilub tema sõnul maailma, mida enam ammu ei eksisteeri. See on lugu väljasurnud ajastust ja traditsioonist. "Filmi tegevus toimub 1930ndatel, mis oli kuldajastu. Siis oli tsirkus see, mis näitas inimestele asju, mida nad ei olnud varem näinud," võttis Lawrence kokku linateose võlu.

"Praeguseks oleme me näinud ookeani põhja ja kuud, oleme näinud avakosmost ja iga looma planeedil. Meil kõigil on 500 telekanalit ja internet. Kui tsirkus sel ajal linna tuli, tõi see endaga kaasa maagia," sõnas režissöör.

Kui Francis Lawrence'i viimane film "I Am Legend" oli postapokalüptiline ulmefilm, siis "Vesi elevantidele" on igas mõttes selle vastand.

Eelmist filmi iseloomustas režissöör sõnaga nihilistlik, kuid seda filmi ajendas teda tegema ühe põhjusena just asjaolu, et film on sisult lootusrikas.

Samuti on kõnealuse filmi keskmes taas loomad, kes ka Lawrence'i varasemates filmides tähtsal kohal on olnud. Sedapuhku on tegu elevantidega.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 10:13
    Otsi:

    Ava täpsem otsing