Teatriprojekt tõi lastele ettevõtlikkuse auhinna

Kaisa Gabral 14. mai 2011, 09:12

Ida-Viru Ettevõtluskeskuse eestvedamisel valiti neljapäeval Jõhvi Kontserdimajas parimad „Ettevõtlik kool“ konkursile esitatud projektid. Lasteaedade kategoorias võitis Sillamäe lasteaia „Päikseke“ teater „Marionetid“.

Sillamäe lapsed võitsid ka kohapeal valitud antud publiku lemmiku auhinna.

Žürii esimees, Sampo Panga juhatuse esimees Aivar Rehe ütles võitjaid kommenteerides, et konkurents oli väga tihe ning võidu puhul oli väga oluline ka noorte esitlus- ehk müügioskus. „Olles praktikuna näinud paljusid noori tööellu astumas paistsid täna esinenud noored iseäranis hästi silma nii oma särava esitluse kui ka  pealehakkamise poolest,“ ütles ta. Rehe lisas, et tal on hea meel näha, et lisaks n-ö tavapärasele kooliõppele saavad ettevõtliku kooli projektides osalenud noored iseseisvaks eluks kaasa hulgaliselt vajalikke oskusi, alates planeerimise oskusest, meeskonnatööst, lõpetades müügioskusega.

„Tänavu konkursil osalenud projektid olid valdavalt läbi viidud nii, et lapsed korraldasid need algusest lõpuni ise, õpetajale oli jäänud pigem toetav ja nõustav roll. Tore üllatus oli see, et lapsed saidki ettevõtmistega kenasti hakkama – näiteks laval esinedes osati ilma õpetaja abita kiirelt probleemile ise lahendus leida,“ kommenteeris tänavust konkurssi „Ettevõtliku kooli” programmijuht Kristi Ruusamäe.

Õppetunnisiseses nooremate kategoorias (1.-6. klass) võitis Toila Gümnaasium rahvusvahelise eTwinning projektiga "Einladung zur Party", mille käigus õpilased vahetasid eTwinningu keskkonnas saksa keeles erinevat infot Slovakkia partnerkooliga ja tähistasid Skype’i vahendusel eTwinningu 5-ndat sünnipäeva.

Õppetunnisiseses, vanemate kategoorias (7.-12. klass) võitis Kohtla-Järve Tammiku Gümnaasium karjääriteemalise projektiga „Tundmatutel radadel“. Õpilased tutvusid erinevate elukutsetega, said infot muutustest töömaailmas ning teadvustasid oma huvisid, võimeid ja oskusi karjääriotsuste langetamiseks.

Õppetunniväliste projektide nooremate kategoorias võitis Kohtla põhikool, mille lapsed otsustasid Kohtla-Nõmme valla isadepäevale pühendatud perepäeval lüüa kaasa traditsioonilise mardilaada korraldamisega, müües laadal ka isetehtud küpsetisi.

Õppetunniväliste projektide vanemate kategoorias võitis Illuka kooli koolilaat, mis toimub 21. mail. Õpilased korraldavad Illukal laada, alates korraldusest kuni selleni, et kasvatasid ise müügiks köögivilja- ja lilletaimi, meisterdasid suveniire ja korraldavad töötubasid ja mänge ning mõtlevad välja eeskava.

Parimad projektid selgitas välja haridusala ekspertidest, ettevõtjatest, meediast ning lapsevanematest koosnev žürii. Iga kategooria võitja sai auhinnaks 385 eurot; nominendid said auhinnaks 195 eurot. Lisaks andsid sponsorid auhindadeks erinevaid kinkekaarte.

Ettevõtliku kooli võrgustik käivitati 2006. aastal ja selle eesmärk on toetada ettevõtliku õpet Ida-Virumaa koolides. Ettevõtliku kooli võrgustikus on tänaseks 13 kooli ja 10 lasteaeda.

"Ettevõtlik kool" on haridusprogramm, mis on suunatud ettevõtliku õppe integreerimisele koolisüsteemi, et tõsta hariduse kvaliteeti ja seeläbi noorte edukust elus. Samasugune programm tegutseb edukalt ka Šotimaal, Rootsis, Soomes ja Lätis. Ettevõtliku kooli programmi, konkursi ja auhinnagalat rahastavad EAS, Euroopa Liidu Sotsiaalfond ja Kesk-Läänemere INTERREG IV A programm 2007-2013.

Kõikide auhindamisel olnud nominentide lühikirjeldused on kättesaadaval aadressil www.ivek.ee/blogi

 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
17. May 2011, 16:28
Otsi:

Ava täpsem otsing