Ballmeri äkkvisiit

Kaisa Tahlfeld 16. mai 2011, 00:00

Ilves ütles, et ta rääkis Skype'i Mustamäel asuvas kontoris toimunud kohtumisel Ballmeriga paljudel teemadel. "Rääkisime Skype'ist, Microsofti suurest huvist Eesti vastu, rääkisime laiemalt e-riigist ja laiemalt ka e-Euroopast. Nad tundsid väga suurt huvi Euroopa Liidu e-tervise projekti vastu," lausus Ilves, kelle hinnangul ei paista Eesti oma IT-lahendustega silma mitte ainult Euroopas, vaid ka USAs.

Eesti firma hea töö äratab huvi. "Me leidsime väga hea klapi. Oli väga meeldiv rääkida inimesega, kes mõistab arvuteid. Kui Eesti ettevõte teeb midagi väga head, siis äratab see väga suurt huvi üle maailma. Ma usun, et Skype on hea näide sellest ning Skype ei ole ainus näide," ütles Ilves.

Presidendi hinnangul tuleks Eestis pöörata rohkem tähelepanu Skype'ile ja teistele selletaolistele edulugudele. "See, kas oleme ühes või teises edetabelis 37. või 35. kohal, ei ole väga oluline. Oluline on see, et meil on kaks või kolm väga head asja, mida kogu maailm tunneb ja peab parimaks, ja see toob siia investeeringuid, mida me vajame," rääkis Ilves.

Tema hinnangul on Skype'i puhul oluline, et ettevõtte arenduskeskus, mis on Skype'i arengu mootor, jääks Eestisse. "See, kus asub pearaamatupidaja, ei ole meile väga oluline. Meie majandusele ja ühiskonnale laiemalt on oluline, et ideed sünniksid Eestis," lausus Ilves. Ta lootis, et Skype'i edulugu, mis oli alguses nelja Eesti poisi ja on nüüd 400 Eestis Skype'i arenduskeskuses töötava spetsialisti edulugu, on hea eeskuju ka noortele. "Ma olen kogu aeg rääkinud - õppige reaalaineid, õppige matemaatikat, õppige tehnoloogiat. Kui meil on palju häid insenere, siis on meil ka palju häid Skype'e," lausus Ilves.

Suurtehing tekitab palju elevust. Ballmer ütles pärast Skype'is toimunud kohtumist, et ta on väga õnnelik Skype'i meeskonna üle. "Väga tore on siin olla, oleme Microsofti ja Skype'i tehingust väga elevil. Olen õnnelik ka fantastilise meeskonna üle, kellega Tallinnas tänase päeva veetsin. Lihtsalt suurepärane," lausus pikematest intervjuudest keeldunud Ballmer laupäeval.

Skype'i juhatuse esimees Tony Bates lisas, et Skype on väga õnnelik koostöö üle Microsoftiga. "See on hea riigile, see on hea Skype'i brändile, Steve on olnud täna päev läbi koos meeskonnaga siin ja see on olnud hea võimalus, et aru saada, kuidas Microsoft ja Skype töötavad - me oleme õnnelikud, et saame koostööd teha," rääkis Bates.

Tekitas elevust Ameerika turistide seas. Ballmer lõpetas ajakirjanikele tehtud avalduse teatega, et läheb nüüd Tallinna vanalinnaga tutvuma ning on väga elevil ka sellepärast, et talle lubati pakkuda traditsioonilist Eesti napsu.

Maailma ühe mõjuvõimsama firma populaarse tegevjuhi jalutuskäik vanalinnas tekitas elevust samal ajal Tallinnas olnud Ameerika turistide seas. Ameeriklased tundsid Ballmeri ära ning asusid temaga koos end pildistama. Uudis Ballmeri Tallinna-visiidist oli juba nendeni jõudnud ning nad olid väga õnnelikud, et said end maailma 50 rikkama inimese hulka kuuluva mehega pildistada.

Skype'i ja Microsofti kohalikud juhid üritasid Steve Ballmeri Eesti visiiti viimase hetkeni meedia eest varjata. Äripäevani jõudis info Ballmeri võimaliku Eestisse tuleku kohta neljapäeva hilisõhtul. Täpset visiidi toimumise aega aga ei avaldatud.

Skype Eesti juht Sten Tamkivi ütles reede hommikul, et ta ei saa teemat kommenteerida. Microsoft Eesti juht Rain Laane ütles reedel, et Ballmeri ja Microsofti asutaja Bill Gatesi Eesti-visiit on planeerimisel, kuid ei osanud öelda, millal see toimub.

Laane sõnul on sellise tasemega tippjuhtidel ajakava kuudeks paigas ja päevakava on 15minutiliste plokkidena kindlaks määratud.

"Kui nad käivad visiidil, siis selle ettevalmistus kestab nädalaid ja kuid. Väga harva juhtub, kui tekivad sellised situatsioonid, et nad muudavad oma päevakava, ja siis on tegemist ülikiirete visiitidega. Kui nad mõnda sihtpunkti lendavad, siis kohtumine toimub lennujaamas ja nad sõidavad sama kiiresti ära," üritas Laane reedel kummutada infot, et Ballmer tuleb Eestisse.

"Ei oska öelda, kas Ballmerit on oodata siia suvel või sügisel. Senini meil pole olnud nii väga suurt põhjust, et Ballmer isiklikult siia tuleks. Skype'i ostuga seoses on see põhjus olemas, sest Skype'i ost on ikkagi oluline sündmus Microsofti jaoks. Olgem ausad, kaheksa ja pool miljardit dollarit on päris korralik raha," rääkis Laane. Ta ütles, et kohtub Ballmeriga juulis USAs ning siis kuuleb ka täpsemalt tema võimaliku Eesti-külastamise kohta.

Kuna mitu usaldusväärset allikat kinnitasid aga vastupidist, siis veetsid Äripäeva fotograafid terve reedese päeva Skype'i ja Microsofti kohalike kontorite juures ning Tallinna lennujaamas. Näiteks kostitas Sten Tamkivi Skype'i Mustamäe peahoone ees oodanud fotograafi kohvi ja saiakestega ning pildistas ise suursündmuse jäädvustamist oodanud fotograafi.

Kui reedel ei viidanud miski, et Ballmer ikkagi Eestisse saabub, siis laupäeva hommikul oli näha esimesi märke, et külaskäik võib toimuda. Skype'i kontori ees olevatele parkimiskohtadele olid varahommikul ilmunud ingliskeelsed kirjad, mis keelasid parkimise. Kell 10 saabus Steve Ballmer, ulatas teda pildistanud fotograafile tervituseks käe, lausus end tutvustades "Steve" ning läks kohtuma Eestile palju tuntust toonud Skype'i töötajatega.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:53
    Otsi:

    Ava täpsem otsing