Savisaar sõlmis laialdase koostööleppe Peterburiga

Kaisa Gabral 15. mai 2011, 16:05

Tallinna linnapea Edgar Savisaar ja Peterburi kuberner Valentina Matvijenko allkirjastasid koostöölepingu, mis hõlmab pea kõiki linnaelu valdkondi.

Sõlmitud leping sätestab laialdase koostöö kaubandus-majanduslikus, teaduslik-tehnilises ning kultuuri- ja humanitaarvaldkonnas.

Linnapea Edgar Savisaar märkis, et on au tervitada külalisi Tallinnas – Peterburi kohtumistest osalejaid.„Juba täna õhtul avame pidulikult rahvusooperis Estonia järjekordsed Peterburi kohtumised Tallinnas. Ent tahan rõhutada üht väga olulist eripära – meie kahe linna vaheline koostöö toimub mitte ainult pidupäevadel, vaid on saanud igapäevaseks ning katab täna linnaelu kõiki valdkondi,“ lausus Savisaar. „Koostöölepingule on lisatud ka eelseisvaks viieks aastaks kavandatud koostööprogramm ja nimetatud programmi meetmete eest vastutavad ametkonnad. Tallinna poolt on näiteks koostöö protsessi kaasatud pea kõik linnavalitsuse ametid.“

Ühtlasi tänas linnapea Peterburi juhtkonda, eeskätt kuberner Valentina Matvienkot kahe linna jaoks sedavõrd olulise koostöö toetamise eest. „Peterburi ja Tallinna kogemus on Eesti ja Venemaa vaheliste koostöö ja heanaaberlikke suhete arendamise võimaluste näiteks,“ kinnitas Savisaar.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
15. May 2011, 16:05
Otsi:

Ava täpsem otsing