Ektornet müüb Targa Kodu maja kortereid

Alyona Stadnik 17. mai 2011, 00:00

"Laiemalt vaadates korrastab selline tegevus turgu ja näitab, kui palju tegelikult on kinnisvaraturul vara, mis on pärast mulli lõhkemist võlausaldajate käes," arvas Rätt.

Räti sõnul tuli kortermajja 1,5 aastaga investeerida üle 500 000 euro, sest targa kodu lahendus ei töötanud ning ka ehitus oli pooleli. Praegu targa kodu lahendus töötab ja maja valmib juuni lõpuks, lisas ta.

Ektornet Management Estonia juhatuse esimehe Meelis Šokmani sõnul on kinnisvaraturg elavnenud, aga turg on alles nõrk ja õhuke - nelja kuuga on kortereid ostetud vähem kui mullu sama ajaga.

Targa Kodu korterite müügimenu kinnisvaraspetsialistid ennustama ei tõtta.

"Kinnisvara puhul on siiski olulisem asukoht kui see, kas ja kui targalt on erinevad funktsionaalsused ära kasutatud. Muidugi lisavad nad kinnisvarale olulist lisaväärtust, sest säästlikkus ja uudsus on kindlasti uue põlvkonna arendusprojektide märksõnad," ütles Uus Maa Kinnisvarabüroo elukondliku kinnisvara tegevjuht Elari Tamm.

Samas vaatab ostja endiselt hinda. "Kesklinna äärealal, nagu Juurdeveo 19, on uute korterite edukaks müügiks vajalik hinnatase üldjuhul 1400-1900 eurot/m"," arvas Rätt.

Kuigi Juurdeveo 19 nii mõnegi korteri ruutmeetrihind kisub Räti öeldud ülempiiri ligi, olevat hind Šokmani arvates mõistlik, sest peale koduautomaatika olevat ka viimistlus hea. "Otsest eesmärki, mis ajaks kortereid maha müüma, meil ei ole," ütles ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 18:53
Otsi:

Ava täpsem otsing