Arengufond paneb raha nakkushaiguste kiirtesti

Silvia Kruusmaa 17. mai 2011, 15:38

Arengufond ja kaasinvestor Andres Kall investeerivad 300 000 eurot ettevõttesse SelfDiagnostics.

Selfdiagnostics on Marko Lehese ja Indrek Tulp'i loodud tehnoloogiaettettevõte, mille eesmärgiks on arendada ja tuua turule kodus kasutatav meditsiiniline kiirtest nakkusahaiguste tuvastamiseks, teatas Arengufond.
 
Marko Lehese sõnul keskendutakse hetkel koostöös prof Ülo Langeli poolt juhitava rahvusvahelise teadusgrupiga maailmas ainulaadse tehnoloogilise platvormi arendamisele, mis loob aluse meditsiiniliste kiirtestide arenguks. Testid oleks sama hõlpsasti kasutatavad, kui seda on praegused kodused rasedustestid.
 
Koduste testide kasutamine võimaldab haiguste diagnoosi varajases faasis, mis suurendab ravivõimalusi ning vähendab ravikulusid. Eelisteks teiste sarnaste toodete ees on kättesaadavus apteekides ja multifunktsionaalsus, kuna ühe testi sisse oleks koondatud mitme nakkuse esmase tuvastamise võimalus. Testide müügile tulek on planeeritud 2014-2015. aastasse.
 
Ettevõte kasvas välja Arengufondi rahvusvahelise äri inkubaatorist SeedBooster. Arengufondi investeeringute ekspert Andrus Oksa sõnul on Selfdiagnostics järjekordne inkubaatori vilistlane, kellele Arengufond paneb suured ootused pärast GrabCADi ja Sportlyzeri edukat starti.  

Eesti Arengufond on riigikogu mõttekeskus, mis teostab tulevikuseiret, ja investeerimisfond, mis investeerib uut moodi mõtlevatesse ambitsioonikatesse Eesti tehnoloogiaettevõtetesse. SelfDiagnostics OÜ on viieteistkümnes ettevõte Arengufondi investeerimisportfellis. Kohaliku riskikapitalituru elavdamiseks otsib Arengufond projektidesse alati ühe või mitu varase faasi kaasinvestorit, kellega investeeritakse ettevõtetesse võrdsetel tingimustel.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    17. May 2011, 16:07
    Otsi:

    Ava täpsem otsing