Skandinaavia heaoluriik meelitab

ÄP 18. mai 2011, 00:00

Nordic Houses OÜ juhatuse esimehe Argo Sauli hinnangul võib ettevõtte osalemist tänavusel Norsk Hytteliv messil lugeda igati kordaläinuks - ettevõtte 130ruutmeetrise messistendi vastu tunti huvi ja tagasiside oli positiivne.

"Neli päeva kestnud ekspositsioonil seadsime eesmärgi sõlmida vähemalt kümme lepingut üksikklientidega, mis kõigi eelduste kohaselt ka saavutati. Lisaks saime mitmeid strateegilisi koostöökontakte ning jagasime messi külastanud Eesti ettevõtjatele nõu Norra turul tegutsemiseks," märkis Saul. Turundusstrateegia näeb Eesti-Norra ettevõttele eesmärgi olla Norra mägimajade turul liidripositsioonil.

Norras kinnitas kanda ka Omatalo Eesti esindus. Soome moodulmajade tootja Eesti pool püstitas Oslo kesklinna 25 moodulmaja. Tootja maju kasutatakse näiteks Rae vallas Uuesalu elurajoonis. "Projekti tulemusena õnnestus saada Omatalo esindusõigus Norras. Praegu on meil Norra esindaja, kes paneb kokku müügivõrgustikku ning käivad läbirääkimised suuremate elementmajade arenduste tegemiseks Norras," kommenteeris projekti Omatalo esindaja Soome Maja Arenduse juht ja omanik Simo Söödor.

Eesti esindus on Soome Finndomo/Omatalo kontserni ainuesindaja Euroopas. Eesti-poolse turunduse ja müügitöö kaudu on välisriikidesse püsti pandud enam kui 450 maja Tšehhis, Ukrainas, Poolas, Valgevenes, Lätis, Leedus, Prantsusmaal, Venemaal ja Norras.

Elementmajad projekteeritakse ja valmistatakse Soomes, Põhjmaade suurimas majatehases, mis kuulub Finnomo/Omatalo kontsernile ning seejärel saadetakse need sihtkohta. Moodulmajad kuuluvad A energiaklassi, mis tähendab, et seinakonstruktsioonide soojuskihti on suurendatud ja soojuse läbilaskmine on viidud miinimumini.

Omatalo esindab Eesti Soome Maja Arendus OÜ, mis kuulub Raju Söödöri ettevõttele Soome Maja Ehitaja OÜ. Ettevõte teenis möödunud aastal 8,2 mln kroonise käibe (aasta varem 123 000 kr) juures 1,3 mln krooni kasumit. Sel aastal ootab ettevõtte käibe kasvamist poole võrra. Firma määras dividendideks 750 000 krooni.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    05. December 2011, 17:12
    Otsi:

    Ava täpsem otsing