Soros müüs kulla maha

Raivo Sormunen 17. mai 2011, 17:41

USA Väärtpaberi Järelevalve (SEC) esimese kvartali failid näitavad, et investeerimisguru George Soros on esimeses kvartalis müünud maha praktiliselt kogu talle kuuluva kullavaru.

Soros Fund Management müüs maha peaaegu kõik fondile kuulunud kullafondi SPDR Gold Trust osakud, vähendades osalust rahaliselt fondis 655 miljonilt 6,9 miljoni dollarini.

Samuti müüs Soros maha kõik 5 miljonit kullafondi iShares Gold Trust osakut umbes 70 miljoni dollari eest. Lisaks vähendas ta märkimisväärselt osalust kullakaevandusfirmades NovaGold Resources ja Kinross Gold, müües vastavalt 9,41 miljonit ja 2,58 miljonit väärtpaberit.
Kullaga teenitud kasumit ta täielikult fondi ei jätnud, ostes kvartali jooksul näpuotsaga kullakaevandajate Freeport ja Goldcorp väärtpabereid.

Samas on esimeses kvartalis säilitanud Paulson & Co oma 4,4 miljardi dollari suuruse hiigelinvesteeringu SPDR Gold Trust kullafondis ning ostnud juurde veel kullakaevandajate Barrick Gold ja Gold Fields aktsiaid.
USA kinnisvaraturu vastu panustamisega kuulsust võitnud Paulson on ühtlasi ka Lõuna-Aafrika kullatootja AngloGold Ashanti suurim omanik.

Esimeses kvartalis sammus kulla hind paigal. 2010. aastalõpu 1420 dollarilt untsi kohta lisandus kolme kuuga vaid 10 dollarit. Samuti tõusis kullafondi osak SPDR Gold Trust kvartaliga vaid 1,3%.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
20. May 2011, 11:02
Otsi:

Ava täpsem otsing