Euro tulek kergitas tarbijahinnaindeksit 0,2-0,3 protsendipunkti

Silvia Kruusmaa 18. mai 2011, 16:51

Täna avaldas Eurostat raporti, mis hindab eurole ülemineku mõju Eesti tarbijahindade harmoneeritud indeksile, teatas statistikaamet.

Tegemist on raportiga, mida Eurostat koostab kõikide euroalaga liitunud riikide kohta vahetult pärast nende liitumist. Eesti liitus euroalaga 1. jaanuaril 2011.

Eurostati esialgse hinnangu kohaselt jäi ajavahemikul detsember 2010 kuni märts 2011 eurole ülemineku mõju Eesti tarbijahindade harmoneeritud indeksile 0,2 ja 0,3 protsendipunkti vahele. See on kooskõlas nii 2002. aastal esimeses laines eurole üle läinud riikide kui ka Sloveenia, Küprose, Malta ja Slovakkia kogemusega.

Eurostat hindas Eesti statistikaameti poolt indeksi tootmiseks kasutatava metoodika vastavaks harmoneeritud indeksile esitatavate nõuetega ning indeksi usaldusväärseks.

Raporti lõpus tõdeb Eurostat, et praktikas ei ole võimalik täpselt hinnata kui suur oleks Eesti tarbijahindade harmoneeritud indeksi muutus olnud, kui eurole üleminekut ei oleks toimunud. Tarbijahindade harmoneeritud indeksit mõjutavad paljud tegurid, mis võivad üksteist võimendada või tasakaalustada või kattuda ülemineku võimaliku mõjuga.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
18. May 2011, 16:52

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing