Pankrotiistungi asemel linna jalutama

Anne Oja 19. mai 2011, 00:00

Liiklusavariis vigasaamist ettekäändeks tuues jättis suurtes summades riiklikku toetust saanud ja poliitikute sõbrana tuntud Aasmäe Eesti Entsüklopeediakirjastuse ajutisele pankrotihaldurile dokumendid esitamata ning taotles kohtuistungi edasilükkamist.

Eile hommikul sai kohus Aasmäe esindajalt ka vormikohase arstitõendi, mis vigastusi kinnitas.

Ajutine haldur Tiina Mitt tundus juba üsna meeleheitel, sest oleks pidanud Aasmäelt raamatupidamise algdokumendid ja lepingud kätte saama juba aprilli keskpaigaks. Aasmäe tõi aga järjest erinevaid põhjusi, miks paberid ikka veel üle andmata. Üheks süüdlaseks tegi Aasmäe ka möödunud aastal kirjastuse tervikvara müünud Ülemiste City ning selle ostnud OÜ Comperio, mis ametlikult tegeleb jäätmekäitlusega.

Autoavariil väidetavalt põrutada saanud ja kaheks nädalaks voodirežiimile määratud Aasmäe jalutas samas eile hommikul kümme minutit enne kella üheksat Tallinnas Radissoni hotelli tagusel tänaval.

Teel tööle Kuke ja Kauka tänava ristmiku kandis Aasmäed kohanud Äripäeva ajakirjaniku sõnul nägi kohustustest kõrvale hoidev kirjastaja igati terve välja, tal olid mingid paberid käes ja näol rahulolev naeratus.

Pankrotinõude arutamine jäi ära. Kohus plaanis Eesti Entsüklopeediakirjastuse ASi võlausaldajate ringi kuuluva Krediidipanga ja kirjastuse endise töötaja Marje Mändsalu pankrotinõuet arutada eile kell 11. Kohtusse Aasmäed ega tema esindajat ei ilmunud.

Pankrotihaldur Mitt ütles kohtus, et ei saa Aasmäed praegu pahatahtlikkuses süüdistada, kuna kontrollis hommikul avarii toimumist ja seda, kes sõidukis viibisid.

Aasmäe ütles, et käis eile hommikul arsti juures. "Ütleme nii, et need on delikaatsed isikuandmed," pareeris Aasmäe algul küsimust tervise kohta. Ta möönis samas, et ei jõudnud pankrotiistungile, kuna on haiguslehel. "Olen töövõimetu," lisas Aasmäe.

Kui Äripäev küsis, miks Aasmäe sel juhul jalutas eile hommikul Tallinna kesklinna tänaval, kus tööle rutanud Äripäeva ajakirjanik teda nägi, vastas mees lakooniliselt: "Ta nägi valesti." Seejärel hakkas Aasmäe seletama, et käis põrutusele vaatamata omal jalal arsti juures. "Arsti juures tuleb ikka käia," väitis ta.

Aasmäe märkis, et ei oska öelda, millal terveks saab ning ei soostunud kommenteerima, mida arvab sellest, kui kohus temalt oodatavaid dokumente kätte saamata ikkagi Eesti Entsüklopeediakirjastuse ASi pankroti välja kuulutab.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:53
    Otsi:

    Ava täpsem otsing