Energiaagentuur: naftat oleks vaja hädasti rohkem toota

Raivo Sormunen 19. mai 2011, 17:01

Rahvusvahelise Energiaagentuuri (IEA) nõukogu väljendas täna muret, öeldes et üha enam märke näitab, et möödunud septembrist tõusnud nafta hind mõjutab globaalset majanduse taastumist.

Suurte naftatarbijate huve kaitsev organisatsioon soovitas naftatootjatel tungivalt vältida kõrgetest energiahindadest tuleneda võivaid negatiivseid tagajärgi ja tervitas kohustust suurendada (nafta) pakkumist, vahendab Wall Street Journal.

IEA nõukogu märkis, et kõrged nafta hinnad suurendavad globaalset tasakaalustamatust, vähendavad majapidamiste ja ettevõtte sissetulekuid ja panevad aitavad kaasa inflatsiooni ja baasintressimäärade tõusule.
Hoolimata sellest, et nafta hind on alates 5. maist teinud läbi kümne protsendise korrektsiooni on Energiaagentuuri sõnul nafta hinnatase endiselt liialt kõrge.

IEA lisas, et lühi- ja pikaajaliste lahenduste leidmiseks oleks äärmiselt vajalik tarbijate ja naftatootjate vaheline dialoog.

Naftat Eksportivate Riikide Organisatsioon (OPEC) ütles oma viimases avalduses, et maailmas on nafta pakkumine küllaldane ning seega pole vaja tootmist suurendada.

Nafta hind pole avaldusele reageerinud. Londonis maksab naftabarrel 112,1 dollarit ja Nymexil 100,4 dollarit.
 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
19. May 2011, 17:02
Otsi:

Ava täpsem otsing