Annus: Järvevana kohtuprotsess tuleb pikaajaline

Raivo Sormunen 23. mai 2011, 00:00

"Eelduslikult jõutakse esimese astme kohtuotsuseni 2011. aasta jooksul või 2012. aasta esimeses kvartalis. Protsess võib osutuda väga pikaajaliseks, kuna Eesti kohtusüsteem on kolmeastmeline ning protsess võib jätkuda ka Euroopa inimõiguste kohtus," märkis vahearuandele alla kirjutanud Annus.

Aruandes tuuakse veel välja, et praeguseks on kohus üle kuulanud kõik Järvevana taotlusel kohtusse kutsutud tunnistajad.

Ettevõte peab esitatud süüdistusi alusetuks ning Järvevana nõukogu ja juhatus on veendunud, et ettevõtte ja tema juhtorganite tegevus on olnud korrektne ning Eesti Vabariigi seadustega kooskõlas ning seda suudetakse kohtus ka tõendada.

Samuti toob Järvevana välja, et prokuratuur ei ole üheltki oma tunnistajalt küsinud tõendamisesemesse kuuluva asjaolu kohta - kas kellelegi on lubatud või antud altkäemaksu. Kohtu ja kaitsjate sellekohastele küsimustele on aga süüdistuse tunnistajad andnud eranditult eitavaid vastuseid. Kõik prokuratuuri dokumentaalsed tõendid on praeguseks avaldatud. Seega on prokuratuur lõpetanud omapoolsete tõendite presenteerimise. Börsifirma on seisukohal, et mitte ükski prokuratuuri tõend ei ole tõendanud altkäemaksu lubamist või andmist või tehingute ebaseaduslikkust või eelmainitute ekvivalentsussuhte esinemist.

Merko Ehitusest eraldunud nn maadevahetuse kohtutoimik Järvevana teenis esimeses kvartalis 43 900 eurot finantstulusid. Kolme kuu üldhalduskulud ulatusid 61 000 euroni, millest 25 000 eurot moodustasid õigusabikulud.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:53
    Otsi:

    Ava täpsem otsing