Paheaktsiad teenivad hästi

Romet Kreek 23. mai 2011, 07:04

Maailmas on kogunud populaarsust sotsiaalselt vastutustundlikult investeerivad fondid (SRI fondid), kes põlgavad ära tubakatootjate, alkoholitootjate, hasartmängusektori, relvastusetootjate ja tuumaelektrijaamade aktsiad. Kui võtta aluseks rahapaigutajate eesmärk kasumit teenida, siis ei paista see piirang mõistlik, kirjutab tänane Äripäev.

Hoje Jo, Roopali Sharma, Sylvie Wright Santa Clara ülikoolist ja Tamanna Saha New Yorgi ülikoolist uurisid sotsiaalselt vastutustundliku investeerimist võrdluses paheaktsiatesse investeerimisega kasutades paheaktsiate fondi VICEX ja SRI indeksit Domini Social Index (DS 400 indeks). Järeldus oli, et sotsiaalselt vastutustundlik investeerimine pakkus turutootlusest (S&P 500) kõrgemat tootlust, kuid pikaajaliselt oli madalam paheaktsiate tootlusest.

USAs on Vice fond (sümbol VICEX), mis investeeribki alates 2002. aasta septembrist just ainult paheaktsiatesse. Alates fondi loomisest on ta tootnud keskmiselt 8,54 protsenti aastas võrreldes S&P 500 indeksi 6,49 protsendiga.

Artiklit saab lugeda paberlehest tellides lehe SIIT või ostes päevapileti SIIT.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
23. May 2011, 07:04
Otsi:

Ava täpsem otsing