Väiksemaid tarbijaid elektrihinna kõikumine palju ei puuduta

Birjo Must 24. mai 2011, 13:15

Väiksema elektritarbimisega ettevõtteid elektrihinna kõikumine hetkel mõjuta, kuid tulevikus peavad nemadki avatud turu tingimuste ja hindadega arvestama.

„Eks elektrihinna tõus tuleb äriplaani sisse arvestada, mis seal muud ikka. Meie jaoks on elektrihind praegu püsiv,“ rääkis ehituskonstruktsioonide tootmisega tegeleva Favor AS juhatuse esimees Mart Proos.

Proos lisas, et Favori poolt tarbitav elektri kogus ei ole nii suur, et seda vabaturult ostma peaks.

Ka Metsagrupp OÜ juhataja Urmas Rahnel tunnistas, et ettevõtte äriplaani koostades ta elektrihinna tõusuga eriti ei arvesta. „Teeme oma metsatöid ja elektriga on vähe pistmist,“ rääkis ta. Samas nentis Rahnel, et hinnakõikumine mõjutab kokkuvõttes kindlasti igat asja.

Proosi sõnul ei ole tal vabaturu kohta midagi arvata. „Otsus on ju tegelikult tehtud ja eks selle järgi tuleb elada. Tänasel päeval see otseselt Favori tegevust ei mõjuta, et ostame ikka kokkulepitud hindadega elektrit edasi,“ rääkis ta. 

Rahneli hinnangul on vabaturg õige asi, sest siis on tingimused kõigi jaoks võrdsed. Praegu on vist nii, et ühtedel on ühed teistel teised tingimused, põhjendas ta. 

 

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. May 2011, 13:15
    Otsi:

    Ava täpsem otsing