Veefirma läheb kohtusse

Alyona Stadnik 25. mai 2011, 00:00

Ettevõtte õigusteenistuse juht Ilona Nurmela ütles, et Tallinna Vesi plaanib avalduse kohtule esitada lähipäevil. "Tallinna Vesi on alustanud ettevalmistusi, et lepingu rikkumine Eesti kohtus vaidlustada," kinnitas ka veefirma tegevjuht Ian Plenderleith.

Konkurentsiamet ei kooskõlastanud mullu novembris veemonopoli 2011. aasta hinnataotlust, millega veefirma taotles 3,5protsendilist tariifitõusu.

Plenderleith: investorid kaotavad kuni poole rahast. "Tulemuseks on see, et aktsiate esmasel pakkumisel osalenud investorid kaotavad konkurentsiameti sõltumatult kinnitamata analüüsi tõttu kuni poole oma rahast," sõnas Plenderleith. Tema sõnul on konkurentsiameti otsus jätta hinnataotlus rahuldamata majanduslikult põhjendamatu ning ebaeetiline.

Tallinna Vee aktsionärid võtsid kuulda ettevõtte juhi palvet tulla vee-ettevõttele appi juba mai alguses ja esitasid Euroopa Komisjonile omapoolse kirja ja palve.

Eilsel koosolekul andsid aktsionärid nõusoleku minna ka kohtusse, kui see on vajalik.

Euroopa Komisjon saatis seoses kaebusega Eesti valitsusele teabepäringu, mille vastuse tähtajaks oli 3. mai.

Tallinna Vesi lubas täna kell 9 avalikustada oma tariifide hinnataotluse sisu ja konkurentsiametiga peetud kirjavahetuse.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:54
    Otsi:

    Ava täpsem otsing