Kuldar Leis: Premia Foodsi kahjum oli plaanipärane

Raivo Sormunen 25. mai 2011, 07:18

Külmutatud ja jahutatud toiduainetetootja Premia Foodsi aktsia vajus kvartalikahjumi kahekordistumise tõttu eile päevasiseselt ajaloo madalaima tasemeni.

Ettevõtte juht Kuldar Leis kinnitab investoritele, et kahjum oli plaanipärane ning Premia Foods oma aastaprognoose ei alanda, kirjutab tänane Äripäev.

Premia Foods raporteeris esmaspäevas pärast börsi sulgemist, et firma esimese kvartali kahjum ulatus 1,98 miljoni euroni ehk ligi kaks korda suurema numbrini kui aasta eest (-1,14 miljonit eurot).

Swedbanki analüütik Risto Hunt tõdes kiiranalüüsis, et Premia Foodsi kasumlikkus langes viimases kvartalis märkimisväärselt. „Osaliselt oli see tingitud Venemaa jäätisetootmise üksusest, kus kulusid arvestatakse teistmoodi. Selle tulemusena võiks aga kõrghooajal (suvel) olla kulude tase märkimisväärselt madalamal,“ täpsustas analüütik.

Samuti tõi Premia Foods oma kvartalitulemustel välja, et esimese kvartali tulemusi mõjutas kaalus kaotanud bioloogiliste varade (kalade) vähenemine. Lisaks mõjutas Soome kalamüügile negatiivselt ülestõusmispühade jäämine teise kvartalisse ning see, et tooraine kallinemisega kaasnev hinnatõus pole veel täielikult tarbijateni jõudnud.

Samas kordas Premia Foods oma kvartalitulemustes aga 9. märtsil välja käidud 2011. aasta käibe- ja kasumiprognoosi.

Leisi sõnul olid nad 2011. aasta kasumiprognoosi tehes kursis oodatavate esimese kvartali tulemustega.„Premia juhtkonna esindajana saan öelda seda, et ettevõtte esimese kvartali tulemus oli juhtkonna jaoks plaanipärane ning väljaöeldud aastaprognoosides ei ole korrektuure“.

Kuna Hunti sõnul ei kärpinud Premia Foodsi juhtkond oma 2011. aasta prognoose jätab Swedbank aktsiale antud 1,02 eurose hinnasihi muutmata ja soovitab aktsiat akumuleerida.

Premia Foodsi aktsia lõpetas eile Tallinna börsil 0,793 eurol, mis on vaid gramm kõrgemal möödunud aasta juuli lõpus registreeritud 0,79 eurosest kõigi aegade madalaimast sulgemistasemest.
Päevasiseselt õnnestus aga kellelgi aktsiat osta ka rekordmadalalt ehk 0,76 euro tasemel.

Täpsemalt loe Premia Foodsi kvartalitulemustest ja edasistest plaanidest tänasest Äripäevast ostes päevapileti siit.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. May 2011, 07:18
    Otsi:

    Ava täpsem otsing