Viisnurk üllatas eile positiivse uudisega

Romet Kreek 26. mai 2011, 00:00

Eile tõusis Viisnurga aktsia hind 11,5 protsenti, 1,494 eurole. Ettevõte ostis enampakkumisel nelja miljoni euro eest Püssis asuva kiudplaadivabriku.

See on ettevõttele oluline samm. Neli miljonit eurot on Viisnurga jaoks suur raha. Viisnurga bilansimaht oli 9,6 miljonit eurot. Ettevõte omakapital oli esimese kvartali aruande kohaselt 5,45 miljonit eurot, võlakohustusi 1,9 miljonit. Kahjuks ei ole selge, kuidas ettevõte ostu rahastab. Ost on kvartalikäibega samas suurusjärgus. Mullu detsembris oli vabrik enampakkumisel 12,8 miljoni euroga.

Viisnurk põhjendas ostu sellega, et neil ei ole vaba tootmisressurssi. Pärnu tehas töötab 24 tundi ööpäevas ja seitse päeva nädalas. Ettevõtte juhatuse esimees Andres Kivistik ütles, et kuna toodetele on nõudlus, loodetakse Püssi kiudplaadivabrikus toota täisvõimsusel selle aasta hilissügisel. Viisnurga hinnangul on võimalik toota aastas kuni 70 000 m3 kiudplaati ning tehase käive võiks olla umbes 7-8 miljonit eurot. Pärnu tehase tootmismahtu plaanitakse tõsta 55 000 m3-lt 65 000-70 000 m3-le.

Esimeses kvartalis kasvas Viisnurga käive aastaga 28 protsenti, neljale miljonile eurole. Puhaskasum kahanes 191 000 eurolt 101 000 eurole.

Teiseks kvartaliks prognoosis ettevõte, et käive tuleb samaväärne nagu eelnevatel kvartalitel, kuid maht jääb võimsustest väiksemaks.

Ehitusmaterjalide divisjonis käib põhitootmisliinil tootmine nelja vahetusega ööpäev läbi. Isotexi liinidel kasutatakse vastavalt vajadusele üht või kaht vahetust. 2011. aasta teiseks kvartaliks prognoositakse I kvartaliga võrreldavat käivet ning samal ajal tegeletakse efektiivsuse tõstmise ja kasumlikkuse parandamisega.

Viisnurk suutis pakkuda meeldivat vaheldust muidu meie börsil pigem negatiivse alatooniga uudistevoole, kus buumi ajal vallutatud turgudest loobutakse ning tegeldakse kokkutõmbumise, mitte laienemisega. Viisnurk peab muidugi uue vabriku korralikult tööle saama.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 18:54
Otsi:

Ava täpsem otsing