Water Ser esitas Sindi projektile garantiipaberi

Alyona Stadnik 26. mai 2011, 00:00

"Info on õige. Töövõtja esitas täitmistagatise," kinnitas Sindi Vesi OÜ projektijuht Ranno Mellis. Täitmistagatis lubab järelevalveinseneril tõendada töövõtja teostatud tööd ja siis saab talle ka tasu maksta. Tööde eest tasumisel kasutatakse lisaks omavahenditele Euroopa Liidu ühtekuuluvusfondi abi. "Kõigepealt tasub tellija omaosaluse ning käibemaksu, mille järel esitatakse väljamaksetaotlus KIKile ühtekuuluvusfondi osa tasumiseks," täpsustas Mellis.

Water Seri probleemid Sindi veeprojektiga said avalikuks aprilli alguses, kui torutööd seiskusid rohkem kui kuuks ajaks. Peapõhjus oli esitamata jäetud täitmistagatise garantii.

Water Ser Lääne-Eesti jätkas töid ka enne täitmistagatise esitamist, seda aga ühe brigaadiga ja omal vastutusel. Praeguseks on ligi viiendik torutöödest tehtud.

Sindi Veel polnud võimalik enne tagatise esitamist peatöövõtjale tehtud tööde eest maksta.

Täitmistagatise esitamata jätmisega seadis Water Ser oma allhankijad raskustesse ning need taotlesid Water Seri pankrotimenetluse alustamist.

Mellis lisas, et alltöövõtjatest võlausaldajatel oleks mõistlikum pankrotiavaldus tagasi võtta, kui nad vähegi suudavad Water Seriga võla tasumises kokku leppida.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 18:54

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing