Ettevõtja: põhja minemisest päästis pangavahetus

29. mai 2011, 17:05

Ei tahtnud pankrotti minna, põhjendas OÜ Tameo MT juht Mati Tsirel pangavahetust.

„Läbirääkimised Swedbankiga käibekrediidi saamiseks venisid septembrist alates,“ rääkis Tsirel. „Itaalia panga UniCredit Eesti filiaal tuli meile vastu ja nüüd oleme vee peal – 40 inimest on jätkuvalt tööl.“ Tsireli andmeil said nad UniCreditist 300 000 eurot laenu.

Tsireli sõnul heidab Swedbank nüüd neile ette, et nad mujalt laenu võtsid. „Nad ütlevad, et nad oleks ka veel mõelnud,“ lausus ta. „Aga me ei saanud enam oodata, nad septembrist saadik mõtlesid.“

Tsireli kinnitusel lähevad nad sajaprotsendiliselt üle UniCreditisse. „Osa igapäevaseid tehinguid teeme veel Swedbankis, sest mõned käibevahendid ja garantiid on veel nendega kehtivad,“ lisas ta.

Äripäev küsis päevaküsimusena, kas Eestisse oleks vaja lisaks Skandinaavia pankade kogemusele ka muude riikide äritava ja hingust ning millisest riigist see tulla võiks? Päevaküsimuse ajendiks oli Sampo Panga juhi Aivar Rehe reedene (27.05.) väljaütlemine, et nelja Skandinaavia panga praegune domineerimine on halb.

„Loomulikult on teise riigi panku Eestisse vaja,“ rääkis Mati Tsirel. „Mitte ainult meie, vaid ma tean paljusid ettevõtjaid, kes ei ole rahul Swedbanki ja üleüldse Rootsi pankade suhtumisega. Kohapeal ei ole lahendamiseks hoobasid. Kogu vertikaalne juhtimine on Rootsist. Kui midagi tahad, siis läheb otsustamisega tohutult aega.“

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
31. May 2011, 16:18

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing