Töötajasõbralikkus annab rahalise eelise

Urve Vilk 30. mai 2011, 00:00

Pere- ja töötajasõbraliku ettevõtte konkurssi on Äripäeva ning Pere ja Kodu eestvedamisel korraldatud 11 aastat.

Sel aastal osales 55 ettevõtet, kellest lõppvooru (ankeedi täitsid nii ettevõtte töötajad kui ka juhid) jõudis 50. Möödunud aastal osales 51 ettevõtet, kellest lõppvooru jõudis 45.

Kõik osalejad on jõudnud arusaamisele, et töötajasõbralikkus pole palgad ega soodustused, vaid üldine suhtumine: inimesi hinnatakse, neile pakutakse arenguvõimalusi, töine õhkkond on meeldiv ja kõigiga suheldakse inimlikult. Seega rõhub väide, et töötajasõbralik pole võimalik olla, kuna aeg on raske, lihtsalt laiskusele.

Ehkki kontoritöötajatele on töötajasõbralikke tingimusi kõige lihtsam luua, on töötingimuste parandamise teel suuri edusamme teinud ka tootmisettevõtted.

Nii rääkis konkursil teise koha saavutanud metallkonstruktsioonide tootmise ja paigaldusega tegeleva Cosumeldi juht Mikk Mehide, et tal tekkis küll vahepeal kahtlus, et ehk toob pehmete väärtuste juurutamine tootmisettevõttes kasu asemele hoopis kahju, sest ollakse harjunud kõva käe ja oma tahtmist saavate juhtidega, kuid lõppkokkuvõttes on ta tulemusega rahul. Meeskond hoiab kokku ja toetab üksteist ning nii on suudetud üle elada keeruline ja palju ümberkorraldusi kaasa toonud aasta, mis muidu oleks võinud ettevõtte õhkkonna väga närviliseks muuta.

Ka konkursi võitnud Microsoft Estonia juhi Rain Laane sõnul on töötaja- ja peresõbralikus ettevõttes inimesed õnnelikud, töötulemused head ja muresid vähe.

Tema hinnangul tasub tööandjal igal juhul pigem töötaja sportimisvõimalusi toetada, kui maksta hiljem haiget töötajat asendavale inimesele ületundide eest või palgata asendustöötajaid. Haiguste ennetamine on tunduvalt lihtsam ja odavam kui ravi, ehkki finantsjuhid seda veel nii ei näe.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 11:11
Otsi:

Ava täpsem otsing