Küprose reiting kannatab Kreeka tõttu

Fredy-Edwin Esse, California 31. mai 2011, 11:36

Reitinguagentuur Fitch alandas Küprose krediidireitingut, sest kardab, et naabri Kreeka võlamured mõjuvad halvasti ka riigile endale.

Fitch alandas Küprose reitingut tasemelt AA- tasemele A- mure pärast , et saareriigi pangad võivad kannatada suuri kahjusid Kreekasse laenatud rahade tõttu, vahendab BBC News.

Jätkuvalt on õhus Kreekale teise abilaenu andmine, et päästa riiki ja praeguseid võlausaldajaid veelgi rängemast saatusest. Küprose pangad omavad suurt avatust Kreekale ja riigi maksejõuetuse korral kannataksid pangad suuri kahjumeid.

Fitch alandaski reitingut kartuses, et Kreeka ei suuda isegi koos uue abilaenuga täita kõiki laenukohustusi. Fitchi andmeil on koos Kreeka pankade tütarettevõtetega umbes kolmandik Küprose pankade varadest seotud Kreekaga.

"Reitingu alandamine peegeldab kriisi tõsidust Kreeka naabruskonnas ja Küprose pangandussüsteemile osaks saavat riski," ütles Fitch Sovereign Groupi direktor Chris Pryce.

Küprose reitingu kärpimisele vaatamata sõnas Fitch, et riigi pangad on "suhteliselt hästi positsioneeritud" tulema toime Kreeka võlgade võimalike kahjudega.

Fitchi sõnul võivad Küprose pangad saada kuni 2 miljardit eurot kahjumeid, kui Kreeka ei suuda poolt enda võlga tagasi maksta. Sellisel juhul peaks riik pankadele appi tulema, teatas Fitch.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
31. May 2011, 11:36
Otsi:

Ava täpsem otsing