10% vanalinnast kuulub välismaalastele

Anne Oja 31. mai 2011, 13:53

Värske uuringu kohaselt kuulub 10 protsenti Tallinna vanalinnast välismaalastele, ülejäänu jaguneb küllaltki ühtlaselt kohalike elanike, ettevõtete ja riigi/linna vahel, teatas Pindi Kinnisvara/ERI Kinnisvara.

Pindi Kinnisvara/ERI Kinnisvara koostas Tallinna kesklinna valitsuse tellimusel põhjaliku uuringu Tallinna vanalinnast, mille käigus kaardistati vanalinna kõik 597 hoonet ning analüüsiti omandite, kasutusotstarvete, elanike ja tehingute struktuuri. Ülevaadet esitleti eile Tallinna vanalinnapäevade raames peetud konverentsil „Vanalinna kinnisvaramuster“.

Pindi Kinnisvara/ERI Kinnisvara juhatuse esimees Kalev Roosiväli sõnas, et vanalinna kinnisvara puudutava uuringu läbiviimine oli analüüsiosakonnale parajaks väljakutseks, mille lõpptulemus on hariv ja kasulik igale Tallinna elanikule. „Palju kõneainet tekitanud kuulujutud, justkui vanalinn on välismaalastele maha müüdud, ei vasta tõele,“ lausus ta. Ülevaate kohaselt kuulub välismaalastele vanalinnast kümnendik, kuhu on kokku liidetud nii eraisikud kui vanalinnas kinnisvara omavate ettevõtete välismaalastest omanikud.

Eraisikutele kuulub vanalinnast üldse vaid veerand, kolmandik hoonetest on avaliku sektori omanduses (Tallinna linn, riik, ühiskondlikud organisatsioonid), kolmandaks suureks grupiks on ettevõtted.

„Ülevaatest joonistus selgelt välja, et vanalinna elukeskkond on väga mitmekesine, kus on täidetud kõik vajalikud linna funktsioonid, elu- ja ärikondlikult on kasutusotstarve laias laastus suisa pooleks,“ lausus Roosiväli. „Tegemist on kalleima tsooniga terves Eestis- keskmine korteriomandite ruutmeetrihind oli 2011. aasta aprillis-mais vanalinnas 2563 €, võrdluseks Tallinna kesklinna linnaosas oli see 1485 €, kesklinna uusarenduste esmamüügi puhul 1873 € ja Tallinnas keskmisena 1033 €,“ lisas ta.

Pindi Kinnisvara/ERI Kinnisvara on Eestis suurim kinnisvarabüroo, mille põhitegevuseks on kinnisvara vahendamine, hindamine ja korrashoid, lisaks koostab ettevõte põhjalikke turuanalüüse. 2009. aastal loodud analüüsiosakond teenindab muuhulgas Eesti suuremaid kommertspanku ning kinnisvaraarendajaid, Pindi Kinnisvara on ka IMFi (International Monetary Fund) ametlik nõustaja Eestis.

Lõplikult valmib uuring juuni lõpus.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    02. June 2011, 13:24
    Otsi:

    Ava täpsem otsing