Vangimaja ootab viiendat aastat uusi omanikke

ÄP 01. juuni 2011, 00:00

DTZ Kinnisvaraeksperdi maaklerteenuste direktor Aivar Roosik ütles, et esimesena proovis Pärnu vangla müügiga kätt Kinnisvaraekspert.

2006. aasta sügisel määrati hoone alghinnaks 13 miljonit krooni. "Tegemist oli kinnisvaraturu kõrghetkega, kuid olid olemas juba esimesed tõsised märgid saabuvast kriisist," meenutas Roosik.

Pakkumise materjalid võttis välja ja objektiga käis tutvumas ligi paarkümmend arendajat-investorit. Mõned neist tasusid ka enampakkumise tasu ja tagatisraha. Pakkumisi siiski ei esitatud. "Objekti peeti keerukaks ja riskantseks," leidis Roosik.

Tema sõnul on tegemist väga huvitava ja erilise kinnisvaraga, mis nõuab ka vastavat lähenemist: asukohta, arhitektuuri ja muinsuskaitse tingimusi arvestavat äriplaani ning finantseeringuid.

Möödunud aastal proovis Riigi Kinnisvara vabamüügi abil veel kord vanglat müüa. Alghind oli seekord vaid 3,8 miljonit krooni. Seegi katse oli edutu. Riigi Kinnisvara kommunikatsiooni- ja turundusjuht Madis Idnurm ütles, et huvi endise Pärnu vangla kinnistu vastu on olnud hootine ja huvi kahetine - kinnistu vastu selle arendamise eesmärgil ja hoonete vastu ekstreemhotelli rajamise eesmärgil.

Kinnistul asuvad aga hooned, millele Idnurme väitel on raske rakendust leida, mistõttu nende osalise lammutamisega kaasneksid täiendavad kulud. Seetõttu kaaluvad potentsiaalsed ostjad hoolega oma äriidee teostamise võimalusi.

Idnurme hinnangul on ka objekti hind selline, mis hobi korras ostmiseks, meelelahutuseks ja spekuleerimiseks ei sobi. "Ootame kannatlikult kindla visiooniga ostuhuvilist, kelle ettevõtmisest tõuseks tulu ka Pärnu linnale," lubas Idnurm.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:11
    Otsi:

    Ava täpsem otsing