Alyona Stadnik • 1. juuni 2011 kell 8:17

Tõnis Oja Nokia-vaimustust ei põe

Börsianalüütik ja investeerimisnõustaja Tõnis Oja ei julge lähiajal Nokias väga positiivseid stsenaariumeid näha.

 „Ma ise ei ole juba tükk aega Nokiasse positiivselt suhtunud. Üleüldiselt ma ei jaganud positiivset meeleolu, mis paljude kohalike investorite hulgas on olnud," kommenteeris Oja.

Talle ei tulnud üllatusena see, et Nokia andis eile nii teise kvartali kui ka terve 2011. aasta osas käibe- ja kasumihoiatuse ning tühistas kõik eelnevalt antud prognoosid.

Oja müüs oma Nokia aktsiaid eelmise aasta sügisel ning lähiajal ei julge ta Nokiast väga positiivseid stsenaariumeid reaalsuseks saamas näha.„Nokia on ajalooliselt olnud väga hea ettevõte aga praegu ei näe küll mina, et lähima paari aasta jooksul midagi positiivset toimub. Asi ei ole ainult operatsioonisüsteemis, millele on pandud suuri ootusi. Asi on ikkagi kogu mobiilide ja nutitelefonide arengus, kus eesotsas on Apple ja Google'i Android," lausus Oja.

Nokia andis eile kell 15.00 nii teise kvartali kui ka terve 2011. aasta osas käibe- ja kasumihoiatuse. Sõltuvalt teise kvartali prognoosidest pole Nokia sõnul enam kohane anda välja 2011. aasta kasumi- ja käibeprognoosi, millega seonduvalt tühistas ettevõte terveks aastakse tehtud prognoosid. Samas lubab mobiiltelefonide tootja investoritele, et ettevõte jätkab lühiajaliste kvartaliprognooside andmist.

Nokia aktsia kukkus eile 13,2%, tasemeni 5 eurot. Ettevõte avaldab oma teise kvartali tulemused 21. juulil.

Hetkel kuum