10 põhjust, miks USA turg hakkab rallima

Raivo Sormunen 03. juuni 2011, 00:00

Pikaaegne Financial Timesi kolumnist James Altucher tõi välja kümme põhjust, miks USA aktsiaturg võiks lähima 12-18 kuu jooksul visata Dow Jones indeksi 20 000 punktini ehk praegusest tasemest ligi 63% kõrgema tasemeni. Kuna Dow Jones on viimase kümne aasta jooksul liikunud 7000-13 000 punkti vahel, tundub seisukoht piisavalt äärmuslik, et tema mõtted siin lühidalt välja tuua.

Keskpanga raha pole veel tänavatel. Altucheri arvates pole USA rahatrükkimise teise vooruga (QE2) turule paisatud summad veel majandusringlusse jõudnud. Keskpanga stimulatsioonipakett peaks hakkama majandust mõjutama 6-18 kuu pikkuse viitajaga ehk 2011. aasta lõpus.

Teiseks soovib president Barack Obama saada järgmisel aastal tagasivalitud ning hoiab aktsiaturul silma peal.

Lisaks ei jõua kordistaja efekti tõttu majandusse stimulatsioonipaketiga mitte 600 miljardit dollarit, vaid umbes 3 triljonit dollarit. Sest kui nt dollar liigub sinu käest kohvimüüjale, siis sealt liigub see omakorda ajalehemüüjale, kes saadud raha eest ostab sõõriku jne.

Apple on veel väga odav. Arvestamata finantssektorit on ettevõtetel kontodel rekordiline kogus sularaha. Ligi 2 triljonit dollarit. Kui ettevõtted saavad aru, et halvad ajad ei tule tagasi, hakkavad nad raha kulutama ja aktsiaid ostma.

Töötuse osas tasub Altucheri sõnul jälgida ajutiste töökohtade arvu, mis on praegu kõrgeimal tasemel pärast 2009. aastat.

Ettevõtete kasumid on ajaloo kõrgeimal tasemel ning analüütikud on kasumiprognooside osas liialt konservatiivsed.

Suurfirmade aktsiaid on väga odavad. Isegi Apple kaupleb vaid 12kordse prognoositud aastakasumi juures. Samas on innovatsioon tohutult kiire. Kui alles aasta aega tagasi tuli iPad välja, siis praegu on iPade 20 miljonil inimesel.

Ning lisaks usub Altucher, et järgneva 25 aasta jooksul hakkavad aktsiaturgu mõjutama suured demograafilised muutused. Elame, näeme.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:54
    Otsi:

    Ava täpsem otsing