Kunstnikud tööl Kumus

ÄP 03. juuni 2011, 00:00

Residentkunstnike programm toob kolme kuu jooksul kunsti sünni ja valmimise publiku silma alla.

Eelmisel nädalal käivitus Kumus esimene residentkunstnike programm, mille eesmärk on integreerida elavat Eesti kunsti, tutvustada Eesti kunstnikke laiemale publikule ja pakkuda noortele kunstnikele võimalust kunstiga tegeleda.

Karel Koplimets, Taaniel Raudsepp ja Sigrid Viir asusid kolmeks kuuks Kumusse tööle, et valmistada ette uusi teoseid Tartu kunstimajas talvel toimuvaks näituseks.

Kumu külastajatel on võimalus jälgida teoste valmimist muuseumi aatriumis olevas multimeedialaboris.

"Soovime viia inimesteni teadmise, et mitte ainult kunst ei ela Kumus, vaid kunstnikud käivad siin oma igapäevast tööd tegemas. Külastajatel on võimalus nendega kohtuda," ütles Kumu direktor Anu Liivak.

Mainitud kunstnikud on koondunud OÜ Visible Solutions alla. Tegu on ettevõttega, mis tegutseb majandus- ja kunstivälja piiril, vaadeldes neid kui ideologiseeritud ruume ja keelekeskkondi.

Rühmitus tegeleb moodsa majandusruumi põhiprintsiipidega, kasutades analüüsimaterjalina loomemajandust. Rühmitus vaatleb kõikehõlmava neoliberaalse majandusloogika uusi globaalseid sümptomeid. Loomemajandus on neile sobiv lähtematerjal, sest sisaldab samu vastuolusid ja pingeid nagu kunstiteos-ettevõte.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 10:14

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing