Euroopa Komisjon: pole raha tuulde loopinud 

Alyona Stadnik 03. juuni 2011, 13:51

Euroopa Komisjon lükkab tagasi väited raha raiskamisest ametisõitudel. Need on komisjoni hinnangul kontekstist välja rebitud.

Järgneb Euroopa Komisjoni poolne vastulause:

Euroopa Komisjon ei loobi eralennukeid üürides raha tuulde. Plaaniväliste lendude kasutamine on rangelt reguleeritud ja seda lubatakse ainult siis, kui muud võimalust ei ole.

Kritiseeritud suured  hotellikulud  New Yorgis  tulenesid sellest, et kogu linnas olid ÜRO peaassamblee kohtumise ajaks kehtestatud hotellitubadele väga kõrged hinnad. Kulutused hõlmasid lisaks kaheksa ametniku majutusele ka  koosolekuruumide üüri. Tiffany ehteid ostetud pole.

Faktide moonutamine inimeste muretsema panemiseks kriisiaegadel on odav ja ebaeetiline viis pealkirjadesse pääsemiseks. Euroopa Komisjoni kulutused on avalikud ja kättesaadavad komisjoni kodulehel.

The Guardiani kirjutab Uuriva Ajakirjanduse Büroo (BIJ) uuringust, kus selgus, et Euroopa Komisjoni presidendi José Manuel Barroso büroo tekitas 249 000 euro suuruse arve eralennukite kasutamise eest perioodil, kui Barroso osales 2009. aastal ÜRO kliimamuutusealasel konverentsil.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. June 2011, 19:30
    Otsi:

    Ava täpsem otsing