Tallinna börsi pailapsed ja pahapoisid

Fredy-Edwin Esse, California 03. juuni 2011, 09:46

Taas sai üks kvartal Tallinna börsil täis ning muidu suhteliselt igavasse ajavahemikku mahtus ka palju huvitavat - Baltika lihtaktsiate lisaemissioon, Arco Vara erikontroll või Merko üllatuslikult suur kahjum.

Oleme kokku võtnud Tallinna börsi esimese kvartali majandustulemused ning märtsist kuni juunini aset leidnud sündmused ja aktsialiikumised.

Positiivsed üllatajad:
Üks meeldivamaid sähvatusi oli Viisnurk. Firma kvartalitulemused jäid küll tagasihoidlikuks, kuid suure üllatuse tõi endaga kaasa Püssi kiudplaadivabriku soetamine, millega ettevõtte sõnul suudetakse paremini tulla vastu tugevale nõudlusele. Samuti hüppas firma aktsia 37 kuu tipptasemele, mis tähendab juba masueelset taset!

Negatiivsed üllatajad:
Baltika oli esimese kvartali suurim pettumus. Seda võib vähemalt välja lugeda aktsia hinna liikumisest, mis viie esimese kuuga on kukkunud 25,81%. Kui aga võtta 22. veebruari tipptasemest, siis on Baltika aktsia odavnenud hirmuäratavad 42,08%. Firma 2011. aasta puhaskahjum kasvas üle 16%, samas kui väiksema müügipinnaga kasvatati käivet 6,5%. Firmal on ka likviidsusega probleeme, sest firmal oli vabu rahalisi vahendeid kvartali lõpuks kõigest 262 000 eurot. Kuid aktsia äkksööstu põhjuseks ei ole mitte majandustulemused, vaid juhtkonna plaan teha uus lihtaktsiate lisaemissioon hinnaga 1,00 eurot, samas kui hind on praeguseks kukkunud 0,845 euroni. Mis edasi hakkab saama, ei osata veel öelda.

Artiklit saab pikemalt lugeda paberlehest või ostes päevapileti.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. June 2011, 08:59
Otsi:

Ava täpsem otsing