Kaks liidrit tõmmati jalust pikali

Raivo Sormunen 06. juuni 2011, 00:00

Nädala huvitavamad sündmused börsidel toimusid praktiliselt mõlemad meie enda koduõuel. Baltimaade suurim ehitusfirma Merko Ehitus reageeris negatiivselt ootamatult nõrga esimese kvartali tulemuse peale ning teisel pool Soome lahte värvis investoritele oma lühitulevikust tumeda pildi Nokia.

Merko tagasi aastas 2002. Ehkki Merko Ehitus avaldas kvartalitulemused juba üle-eelmise nädala reedel, said investorid esimese kvartali 4,1 miljoni eurosele kahjumile reageerida alles eelmisel nädalal. Neljapäevase börsinädala (üleeile olid Baltimaade ja Skandinaavia börsid taevasse minemise püha tõttu suletud) langes väärtpaber 9,5%, tasemele 7,649 eurot.

Investoreid ei lohutanud ka firma juht Tiit Roben, kelle sõnul loodab Merko Ehitus aasta siiski kasumis lõpetada. Pigem hirmutab investoreid ettevõtte tegevjuhi mais antud aus kommentaar uudisteagentuurile Bloomberg, kus ta märkis, et kontrollimatu materjalide hinnatõusu tõttu võib tulla 2011. kõige keerulisem aasta.

Ettevõte on oma tegevuse hästi kokku tõmmanud. 2011. aasta esimese kvartali 26,2eurone käive oli madalaim pärast 2002. aastat.

Naabritel läheb veelgi kehvemini. Teisel pool Soome lahte oli lõppenud nädal aga mitu korda verisem. Soome majanduse kauaaegne lipulaev Nokia teatas teisipäeval, et kvartal tuleb prognoositust kõvasti nõrgem ning lisaks käibe märkimisväärsele langusele lõpetatakse kvartal tõenäoliselt nullkasumiga. Investorid kauplesid nii teisipäeval kui ka kolmapäeval Nokia aktsiatega Helsingi börsil ligi miljardi euro eest!

Mobiiltelefonide tootja leidis end nädala lõpus 4,48 eurol ehk 22% madalamal kui nädal varem. Tema koostööpartner ning ka Eestigagi pikaaegselt seotud Elcoteq odavnes 18,9% ja lõpetas nädala 0,86 eurol.

Nokia väärtus on juba niivõrd madal, et ettevõte on muutunud potentsiaalseks ülevõtmiskandidaadiks ning see võiks väärtpaberit edasisest langusest ka päästa.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 18:54

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing