Hummeriroolis Kesner elab miinimumpalgast

Kadrin Karner 09. juuni 2011, 00:00

Ajutine pankrotihaldur Indrek Lepsoo ütles kohtusaalis, et kohtus Kesneriga silmast silma 1. juunil ning neil oli pikk jutuajamine.

"Kesneri väitel elab ta firma MiniCredit makstavast miinimumpalgast. Kõik igapäevased kulutused teeb ta enda sõnul sõprade toel," ütles Lepsoo. "Tema pangakontod on tühjad juba pikka aega ja raha seal ei liigu," lisas ta.

Hummer ja Porsche. Äripäeva fotograafid tabasid Kesneri selle aasta aprillis Hummeri roolis, tema naine sõidab musta värvi Porschega.

Kesneri juhitav firma MiniCredit, mis küll ametlikult talle ei kuulu, asub Tallinna ühes kallimas büroomajas Metro Plazas. Lepsoo sõnul oli Kesneri nimel üheksa kinnistut, kuid need võõrandati 2008. aastal. Samuti oli Kesneril kuni 2008. aastani mootorratas, mille ta samuti maha müüs.

Kesneril on praegu pankade ees kohustusi üle 1 260 000 euro, millest enamik tuleneb äriühingute käenduslepingutest, selgitas Lepsoo. Pärast äriühingute varade müüki üles jäänud kohustusi nõuavad pangad välja Kesnerilt.

Lepsoo sõnul kinnitas Kesner, et tal on veel võlausaldajaid ning lubas need esitada võlausaldajate esimeseks üldkoosolekuks ehk 30. juuniks. Seal annab Kesner ka võlgnikuvande.

Lepsoo sõnul on põhilised võlausaldajad Swedbank ja Marfin Pank Eesti. Kuna Kesneril vara puudub, olid Swedbank ja Marfin Pank nõus tasuma ka menetluskulud. 3200 euro suurune deposiit tuleb tasuda 14. juuniks, vastasel korral kuulutab kohus pankroti raugenuks.

Viimsi maja on sundmüügis. Kesneri pere elab Viimsis Kasemetsa teel asuvas eramajas, mida piiravad igast küljest turvakaamerad. Maja on arestitud selle aasta märtsis Marfin Panga kasuks ning kohtutäitur Veiko Kaasik on selle sundmüüki pannud. Maja alghind on 594 379 eurot ehk ligi 9,3 miljonit krooni. Kinnisasi on koormatud hüpoteekidega Marfin Panga kasuks summas 511 293 ja 191 735 eurot.

Maja omanik on kinnistusregistri andmetel MiniCreditiga samale aadressile Tallinnas Viru Väljak 2 registreeritud firma Upfront. Selle omanik on Prominal Grupp, mille taga on Vitali Jarošev.

Marfin Panga peajurist Karita Nilp ütles, et pank praegu asja kohta kommentaare ei anna

Swedbanki esindaja ütles, et Kesner on jätnud täitmata oma lepingulised kohustused panga ees. Kuna tegemist on püsiva, mitte ajutise maksejõuetusega, taotleb Swedbank Kesneri pankrotti.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:55
    Otsi:

    Ava täpsem otsing