Sealihatootjad mõtlevad ühislaenu peale

08. juuni 2011, 07:56

Kui seni on sealihakasvatajad taotlenud pangalaenu üksikfirmana, siis nüüd plaanib sealihakasvatajaid ühendav TÜH Viru Lihaühistu taotleda söödateravilja ostmiseks ühiselt laenu ja loodab saada soodsamat riigigarantiid.

Sealihatootjad on tänavu sattunud raskesse olukorda, sest söödateravili on eelmise aasta septembrikuuga võrreldes kallinenud kuni 150 protsenti, samas kui sealiha kokkuostuhind pole muutunud. Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda saatis aprilli keskel põllumajandusministrile kirja, milles palus kiiret riigipoolset sekkumist sealihatootjate olukorra leevendamiseks. Üheks võimaluseks on, et Maaelu Edendamise Sihtasutus (MES) garanteerib sealiha tootmiseks mõeldud käibelaenusid, alandades garantiitasusid.

„Kõik sõltub sellest, kui kallilt MES garantii annab,“ kommenteeris Viru Lihaühistu tegevjuht Riho Kaselo ühise laenu võimalikku taotlemist. „Kui me saame garantii miinimumtasu eest, siis läheb laenutehing ilmselt käiku. Garantiitasu vähendamist on nimetatud ka riiklikuks abiks.“

Loe pikemalt tänasest Äripäevast, mille jaoks telli leht SIIT või osta päevapilet SIIT.  

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    08. June 2011, 07:56
    Otsi:

    Ava täpsem otsing