Äripäev rõõmustab ja kurvastab

Kadrin Karner 11. juuni 2011, 10:47

Äripäev võtab kokku lõppeva nädala plussid ja miinused.

RÕÕMUSTAB

Statistika veab näo naerule. Aprillis tuli uus kaubavahetuse rekord, eksport ei näita raugemise märke. Venemaa on muuseas Rootsi kõrval oluliseks partneriks tõusmas. Ja I kv SKP kasv arvutati 0,5protsendipunkti üles – see teeb oma 20 miljonit eurot lisaväärtust juurde.

Insaiderid ostavad aktsiaid. Viisnurga, Ekspress Grupi, Premia juhtide hulka kuuluvad insaiderid ostavad oma ettevõtte aktsiaid. See sunnib küll samas küsima, miks osa Tallinna börsil noteeritud firmade juhte pole üldse enda firmasse investeerinud. Pole usku?

Silvano rahajagamisel ei tulegi lõppu. Pesutootja Silvano rahajagamisel ei näigi lõppu tulevat. Küll maksab dividende, küll vähendatakse aktsiate nominaalväärtust. Olgem rõõmsad koos suuromaniku Toomas Tooliga, kes tänavu ettevõttest
üle 2 miljoni euro saab.

KURVASTAB

Oh, need sportmängud! Eesti jalgpalli- ja käsipallikoondise viimased etteasted teevad meele mõruks, mis teadupoolest töötegemist ei soosi. Kohe rääkidagi ei taha praegu eriti jalgpallist, kus arvasime end juba Euroopa klassi kuuluvaks.

Värske idee, kuid veidi toores. Maksuameti juhi Enriko Aava idee kaotada Eestis ettevõtte tulumaks on diskussiooni käimatõmbamiseks maksupoliitika muutmise osas hea mõte. Kahju vaid, et see mõte nii toores oli, et raske ideega kohe
edasi minna.

Kellele kuulub Krediidipank? Olgugi väike, on õigustatud üllatus, kui pole teada, kellele kuulub Eesti suuruselt viies, 2 miljardi kroonise laenumahuga pank. Jumal tänatud, et sama küsimus ei kerki turuliidri kohta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
11. June 2011, 10:47
Otsi:

Ava täpsem otsing