Jurist: meediavaidluste arv hakkab kasvama

Kadrin Karner 13. juuni 2011, 00:00

Ain, Siim ja Sulev Seppik nõuavad Äripäevalt vabandusest keeldumise korral ennetava sanktsiooni määramist 100 000 euro ulatuses, TV3-lt küsib hageja 6391 eurot.

Nõmper nõustus seisukohaga, et inimesed on praegu n-ö kalastama asunud, et proovida, kas õnnestub meediaettevõtetelt raha saada. "Kuna allikakaitse seadusega rakendati karistuslikud hüvitised (võlaõigusseaduse - toim) paragrahvide 1046 ja 1047 rikkumise eest, võib nüüd teoreetiliselt saada suurema summa," ütles Nõmper.

Nõmperi arvates pole sellist seadust vaja. "Ka varasem seadus ei keelanud välja mõista suuremaid kahjuhüvitise summasid. Näiteks 6391 eurost (100 000 krooni - toim) suuremaid summasid on ennegi välja mõistetud. Teiseks tekib inimestel ebaõige ettekujutus, et nüüd hakkab kohtu kaudu kergelt raha saama," ütles advokaat.

Kahjuhüvitis on veel määramata. Siiski tõdes Nõmper, et kuna ükski nendest vaidlustest pole veel lõpuni jõudnud, pole praegu võimalik öelda, kas ja kui palju meedias avaldatud ebaõigete andmete eest inimesed raha saama hakkavad.

"Ma ei tea, palju neid vaidlusi kokku on, aga ma näen seda, et meediavaidluste arv on pärast karistuslike kahjuhüvitiste jõustumist selle aasta alguses kasvanud," rääkis Nõmper.

Poole aastaga on tema kätte jõudnud juba kolm uut meediavaidlust.

Seppikud soovivad avalikku vabandamist. Ain, Siim ja Sulev Seppik nõuavad Äripäevalt aprillis ilmunud artikli "Ärimees Kessneri mustkunst" ja "Kuidas Tolmats lõksu meelitati" avaldatud andmete ümberlükkamist ja avaliku vabanduse avaldamist.

"Arvestades Äripäeva teadlikult süstemaatilist ja pahatahtlikku tegevust /…/, taotlevad pretensiooni esitajad vastavasisulise hagiavalduse esitamise korral maakohtult täiendava kahju ärahoidmiseks eelnimetatud ennetava sanktsiooni määramist summas 100 000 eurot," seisab pretensioonis.

Äripäeva toimetuse hinnangul ei ole Äripäevas avaldatud ebaõigeid andmeid ja seetõttu ei pea Äripäev vajalikuks nõutud avaliku vabanduse avaldamist.

Telekanali TV3 vastu on esitanud hagi uudistesse jõudnud naine, kes ekraanil kähmles, lõhkus telekanali võttetehnika ning viidi politseisse, ütles AS TV3 juhatuse esimees Priit Leito. TV3 käest nõutakse 6391 eurot (100 000 krooni). "Moraalsete üleelamiste kompenseerimiseks," selgitas juhatuse esimees.

TV3 juhatuse esimees kinnitas, et TV3 oma süüd ei tunnista ning kavatseb sellise "trahvi" vastu kohtus kõigi vahenditega võidelda. "Ees on pikk protsess," lisas ta.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:55
    Otsi:

    Ava täpsem otsing