SEB vähendab juhtide arvu

Väinu Rozental 14. juuni 2011, 00:00

Struktuurimuudatuse käigus SEB kontorite arv ei muutu.

"Eesti pangandus on põhjendamatult Tallinna-keskne, kuigi näiteks 60 protsenti jaepangandusest käib väljaspool pealinna. Soovime pöörata rohkem tähelepanu ärivõimalustele maakondades ning seepärast täiustame oma üle-eestilist tegevusmudelit," kommenteeris muudatust SEB Panga juhatuse liige ning jaepanganduse ja tehnoloogia valdkonna juht Eerika Vaikmäe-Koit.

Sampo Pank restruktureeris oma kontorivõrgu 2009. aasta sügisel ning tegutseb alates sellest ajast piirkondliku mudeliga, ütles Sampo Panga personaal- ja jaepanganduse direktor Tõnu Vanajuur. Siis vähendati Sampos ka oluliselt kontorivõrgus juhtidena töötavate inimeste arvu.

Sampo Panga kontorivõrk on jaotatud viide piirkonda. "See mudel on ennast igati õigustanud," kinnitas Vanajuur.

Swedbankis on nelja regiooniga jaotus juba 2007. aastast ning midagi muuta plaanis ei ole, ütles panga kontorivõrgu ja kõnekeskuse divisjoni direktor Mihkel Roosme. Roosme sõnul muutis SEB oma struktuuri sarnaseks Swedbanki omaga. "Otsustustasandite arv on meie arvates optimaalne, eriti kui arvestada, et meie divisjonis töötab umbes 1000 inimest," sõnas Roosme. "Inimeste ja kontorite arvu vähendada plaanis ei ole."

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:55
    Otsi:

    Ava täpsem otsing