Elektroonikafirmad tõstavad pead

Väinu Rozental 15. juuni 2011, 00:00

Hanza Tarkoni juhataja Villu Ehrlichi andmeil ulatus Hanza Tarkoni käive mais 5,4 miljoni euro kanti. "Me saavutasime eelmisel aastal masueelse taseme ja tänavu oleme käibes võrreldes mullusega juba umbes 10 protsendiga ees."

"Palju väikseid tegijaid on masuperioodil ära kukkunud," iseloomustas Ehrlich olukorda sektoris. "Samas suured firmad on masu ajal otsinud uusi võimalusi. Kuna me oleme suhteliselt tugevad olnud, siis oleme saanud uusi tellimusi ja töid."

Kasv toob ka muresid. Ehrlichi kinnitusel on käibe kasv olnud loodetust suurem ja see teeb teatud mõttes valvsaks. "Liigne kasv võib teinekord hakata võimete piire ületama," ütles Ehrlich. "Kasvuga kaasnevad ju näiteks investeeringu- ja tööjõuvajadus. Teatavasti on Tartu piirkonnas ja Lõuna-Eestis üldse kvalifitseeritud tehnilise tööjõu probleem üpris terav." Aasta lõpus oli ettevõttes tööl 481 inimest.

Elvas asuva elektroonikatööstuse ASi Enics Eesti tegevjuhi Emöke Sogenbitsi sõnul hakkas neil tõus hakkas peale juba eelmisel aastal, aga suurem kasv on planeeritud selleks ja järgmiseks aastaks. Sogenbits planeerib aastaseks tõusuks 20 protsenti. "Meil on kliente, kellega me eelmisel aastal alustasime suhteliselt väikeste mahtudega, aga nüüd on nad meile äri juurde toonud," selgitas ta.

Sogenbitsi sõnul ei kavatse nad kohe kindlasti töötajate arvu samuti viiendiku võrra kasvatada. "Põhiliselt kasvame efektiivsuse ja sisemiste ümberkorralduste arvel," täpsustas ta. "Juurde palkame vaid teatud ala spetsialiste." Enics Eestis töötab praegu paar inimest alla 700.

Emöke Sogenbits asus Enics Eesti tegevjuhina ametisse eelmisel kuul. "Ma olen Enicsis töötanud ligi viis aastat," tutvustas ta end. "Alustasin Elvas tarneahela juhina, seejärel töötasin kogu Enicsi grupi tarneahelas ja nüüd saadeti mind Elvasse tagasi."

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 18:55
Otsi:

Ava täpsem otsing