Goldman Sachs himustabTederi Ukraina äri

Kaisa Gabral 14. juuni 2011, 07:58

Hillar Tederile kuulub nüüd tänu aktsiakapitali tõstmisele enamus Ukraina kinnisvaraärist.

Järgneb intervjuu Tederiga:

Teie osalus Ukraina kaubakeskusi haldavas ettevõttes Arricano Trading on nüüd tänu aktsiakapitali tõstmisele  83%, kas plaanis on veel investeerida?

Jah on küll. Plaanime suurendada aktsiakapitali  250 miljoni euroni. Esialgselt oli aktsiakapitali meil 90 mln, eelmise aasta oktoobris tuli meile Londoni börsil registreeritud ettevõte Ukrainian Properties & Development PLC-le (DUPD), nemad tulid 30 mln dollariga, siis meie panime ise 60 mln sügisel, hetkel on 180. Hetkel oleme lõpetamas läbirääkimisi investeerimispangaga Goldman Sachs. 1.juuliks peaks olema selge, kas nad tulevad.

Kui suur osalus neil oleks?

Nad tuleksid 30-40 mln dollariga. Räägitakse veel läbi, kui suures osas tulevad nad kohe aktsionäriks ja kui suures osas on tegemist konverteeritava krediidiga, ehk siis annavad sisuliselt ettevõttele laenu ja omavad õigust mistahes hetkel konverteerida seda aktsiakapitaliks. Aktsionäride vahel on lepitud kokku, et aktsiakapitaliga minnakse kuni 250 miljoni dollarini. See on plaanis sel aastal. Hetkel on turul häid projekte, mida tasuks teha. Krunt metroojaama juures näiteks. Selliseid hetki ei tohi maha magada. Mõistlik on sellisel hetkel kaasata kapitali ja teha projektid valmis, kui ootama jääda.

Kas plaanite enda osalust 83% veel suurendada?

Pigem mitte, kui Goldman Sachs jt tulevad juurde, siis osalus väheneb pigem. Kui kõik äheb nii, nagu kõik plaanitud, siis meile jääb sinna 75%line osalus ja teistele jääb 25%. Kuid see võib muutuda, sõltuvalt sellest palju me raha vajame. Idee on selles, et teha rohkem projekte rohkemate partneritega, aga nii, et sinna investeeritud raha kasumlikkus ei väheneks.

Kuidas Sky Mallil Ukrainas läheb?

Sky Mallil läheb hästi. Kõik pinnad on välja renditud, eks seal joonistatakse järgmist järjekorda ja hetkel käivad rohkem ideoloogilised vaidlused, et kui palju teha sinna vaba aja veetmiseks ja kui palju kaubanduseks. Eestis teatavasti ju kaubanduskeskustes vaba aja veetmise võimalus puudub. Kuid Ukraina turul on kombeks, et tehakse vaba aja veetmise võimalus sinna juurde, autodroomid jne. Head näited on viimasel ajal tehtud Türgis, kus toitlustust ja kaubandust on suures keskuses 20 000m2, mis on nagu meie Rocca al Mare keskus, et sinna peaks siis ehitama ühe korruse veel peale – ehitama bowlingud jms sinna peale.

Kas plaanite osalust Sky Mallis suurendada?

See saab selgeks kuskil septembris. Kahe otsaga asi – meil on optsioonileping, samas partner sooviks jääda ettevõttesse sisse ja pole välistatud, et see sobib meile ka. Sest investeeringuid oleks vaja ka teiste projektide jaoks.

Millised on need uued projektid?

Hetkel oleme ühte Krunti Kiievis ostmas ja see selgub lähema kahe nädala jooksul. Püüame leida efektiivseid projekte, kus elurajoonid on lähedal.

Kas plaanite Sky Mallis meelelahutuse osa suurendada?

Kino peaks avatama juulis. Tahaksime meelelahutuse osa suurendada, aga võimalik, et see jääb teise laiendusse, järgmisse etappi. See tahab läbimõtlemist. Meelelahutusele pole võimalik väga leida investoreid, kaubanduskeskused investeerivad tavaliselt meelelahutusse ise.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
16. June 2011, 15:16
Otsi:

Ava täpsem otsing