JPMorgan vabastab ametist hüpoteeklaenude juhi

Ergo Sõõru 14. juuni 2011, 23:13

Ühendriikide suurpank JPMorgan Chase & Co vabastas ametist hüpoteeklaenude juhi David Lowmani, kelle juhtimisel kandis pank miljardeid dollareid kahjumit.

"Me leppisime David Lowmaniga kokku, et ta lahkub ettevõttest vabatahtlikult," ütles Frank Bisignano (JPMorgan juhtivtöötaja).

Lowman liitus JPMorgan'iga 2006. aastal ning tema eelmiseks tööandjaks oli Citigroup. Oma ametiaja jooksul JPMorganis valis ta mitmeid ebasobivaid investeerimisvõimalusi investeerimispankade Bear Stearns & Co ning Washington Mutual'i kaudu.

Lowman suruti kõrvale juba veebruaris, kui JPMorgan tegevjuht Jarnie Dimon oli sunnitud loovutama Lowmani koha Bisignano jaepanganduse üksusele, kelle ülesandeks oli vaja kõrvaldada tekitatud kahju.

Lowmani tööajal oli tema üksus nii halvasti organisteeritud, et lausa 33 USA sõjaväelase kodud müüdi maha seadusevastaselt, samal ajal kui nad sõjaväes viibisid. David vabandas enda tegude eest ettevõtte majandusaasta aktsionäride koosolekul. Panga väitel tagastati sõjaväelastele nende kodud.

Lowman ütles enne komitee ette astumist, et 2010. aastal proovis ta inimestele selgitada , et pangas on liiga vähe töötajaid ja pank vajab lisatööjõudu, kuid tema sõnul ei võetud teda kuulda."Pank likvideerib minu poolt tekitatud kahju," ütles David Lowman.

JPMorgan ja teised suured pangad on asunud läbirääkimistele justiitministeeriumi ja osariikide peaprokuröridega, et lahendada tekkinud kahju.

Pangal on kulunud 2011. aasta esimeses kvartalis 1,1 miljardit dollarit kohtuvaidluste kulutustele, mis peamiselt on kõigi vaidluste põhjustajaks, mille juhtfiguuriks on David Lowman

 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
15. June 2011, 12:40
Otsi:

Ava täpsem otsing