Nokia jäi kohtuvaidluses Apple'le peale

Birjo Must 14. juuni 2011, 15:34

Nokia OY võitis peaaegu kaheaastase patendivaidluse Apple Inciga, kui maailma suurimad mobiiltelefonide tootjad saavutasid lahenduse, mille kohaselt saab Soome firma ühekordse makse ja autoritasud, kirjutab uudisteagentuur Bloomberg.

Nokia tõusis Helsinki börsil 4,1%. Kokkulepe toetab seadmete ja teenuste üksuse teise kvartali kasumlikkust, teatas Nokia täna. Lepingu detailid, mille kohaselt Apple maksab Nokiale salastatud summa ja autoritasud, on konfidentsiaalsed, sõnas Soome ettevõte.

Kaks mobiiltelefonide tootjat on olnud kohtuvaidluses alates 2009. aasta oktoobrist, kui Nokia esitas hagi süüdistades Apple't patendiõiguste rikkumises. Lisaks nõudis Soome ettevõte autoritasusid miljonite iPhone’de pealt, mis müüdi alates seadme tutvustamisest 2007. aastal.

„Nokia väljus vaidlusest selge võitjana,“ sõnas Nordea Bank AB Helsinki filiaali analüütik Sami Sarkamies täna teates oma klientidele. Esialgne makse ulatub tõenäoliselt sadadesse miljonitesse eurosse arvestades umbes 200 miljonit Apple seadet, mis on tänaseks välja antud, ütles Sarkamies.

“Meil on hea meel, et saame selle teema seljataha jätta ja fokusseerida end uuesti oma ärile,” rääkis Apple kõneisik Steve Dowling.

Nokia kõrgeim tase täna oli 17,6 sendine tõus 4,47 euroni, kuid kauples kell 13:14 2,1% kõrgemalt 4,39 euroga. Aktsia on kaotanud enam kui kolm neljandikku oma väärtusest alates Apple poolt tutvustatud iPhonest 2007. aasta juunis.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
14. June 2011, 15:37
Otsi:

Ava täpsem otsing