Fiati tegevjuht: Chrysleri IPO on lihtsaim võimalus

Birjo Must 15. juuni 2011, 11:15

Chrysleri aktsiate avalik pakkumine on täna kõige lihtsam võimalus, rääkis Fiati ja Chrysleri tegevjuht, kui kaks ettevõtet liikusid teineteisele operatiivselt lähemale, kirjutab moneycontrol.com

Nii USA kui ka Itaalia autotootja tegevjuht Sergio Marchionne on varem öelnud, et Chrysleri IPO on võimalik 2011. aasta teisel poolel. Samas on ta ka vihjanud, et see ei pruugi juhtuda enne 2012. aastat.

“Arvan, et IPO on kõige lihtsam valik,” ütles Marchionne teisipäeval Fiati uue mudeli väljaandmise üritusel.”Me ei saa panna Fiati reitingut Chrysleri tõttu ohu alla,” sõnas ta.

Itaalia autotootja kaalub suurendada oma osalust Chrysleris 52protsendini, kasvatades spekulatsioone, et Marchionnel võib olla eesmärgiks saavutada Chrysleri üle täielik kontroll.

Fiatil on alates 2012. aasta juunist võimalus osta 40% VEBA fondi osalusest. VEBAle kuulub 45,7% Chryslerist.

VEBA fond otsib erinevaid võimalusi aktsiate realiseerimiseks. Fond võib korraldada avaliku pakkumise või müüja aktsiad investorile, kelleks võib osutuda Fiat.

Marchionne väitis samuti, et ühtegi ajalist raami pole määratud Kanada valitsuselt 1,7% Chrysleri osaluse ostmiseks, millele Fiat on pakkunud 125 miljonit USA dollarit (87 miljonit eurot). “Seda on väga raske öelda. See ei ole minu otsus. Pakkumine on tehtud,” sõnas ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
15. June 2011, 11:15
Otsi:

Ava täpsem otsing