Raivo Vare: SmartPOSTi müük on suur edulugu

Väinu Rozental 16. juuni 2011, 00:00

OÜ Cleveron müüs mullu suvel Eestis edukalt käivitatud SmartPOSTi pakiautomaatide võrgu, millesse Arengufond investeeris 13,4 miljonit krooni. Ettevõtte oli pilootprojektiga oma eesmärgi täitnud ning võrk müüdi Soome ettevõttele Itella Corporation, kirjutab ettevõte majandusaasta aruandes. Kuna müügiga läks kaasa ka senine kaubamärk SmartPOST, siis ettevõtte muutis oma ärinime Cleveron OÜks.

Müügihinda ettevõte mullu avalikustada ei soovinud, kuid aruandes on kirjas, et firma teenis tegevusvaldkonna müügist 22,3 miljonit krooni kasumit.

Tegelikult on SmartPOSTi müük isegi veel ilusam, kui pealtnäha paistab, kommenteeris Eesti Arengufondi nõukogu esimees Raivo Vare pakiautomaatide võrgu müüki.

"Teatavasti müüdi kaubamärk ja tegevus Läänemere piirkonnas Itellale, aga tehnoloogia on ju edasiseks müügiks alles jäänud," ütles Vare. "Cleveron saab edasi tegutseda ja oma tehnoloogiat müüa igale poole üle maailma, ainult mitte Läänemere regioonis, kus selleks on õigus Itellal," selgitas ta.

Teisigi edukaid. Vare ütles, et järgmine edulugu, mida Arengufond on samuti toetanud, võib olla robotmannekeen Fits.me.

"Arengufondi eesmärk ei ole turult leida võimalikult palju projekte ja kõiki neid finantseerida," rõhutas Vare ning lisas, et tegelikult saab Arengufond finantseerida vaid nii palju, kui erainvestorid selleks raha annavad.

"Arengufondi poliitiline huvi ei ole parimatest projektidest hirmsalt raha teenida, vaid eesmärk on turgu arendada," rääkis Vare.

Tema hinnangul on Eestis praegu riski- ja ingelinvestori turg sisuliselt olematu. "On Martinson, keda kõik teavad vanast ajast," loetles Vare. "Siis on ASI ehk Skype'i mehed, kes praegu Eestisse enam praktiliselt üldse ei investeeri," lisas ta.

Eesti Arengufondi investeeringute divisjoni juht Heidi Kakko ütles, et loomulikult on nad Cleveroni arenguga väga rahul.

Arengufond loodab osaluse Cleveronis müüa järgmisel või ülejärgmisel aastal ning selleks ajaks on ettevõtte väärtus tänu rahvusvahelisele laienemisele veelgi kasvanud, ütles Kakko.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:55
    Otsi:

    Ava täpsem otsing