Bookinghouse lisas airBalticu reisidele hoiatuse

Anne Oja 16. juuni 2011, 19:06

Lennupileteid vahendav veebikeskkond Bookinghouse.ee lisas airBalticu reisidele hoiatava lingi Delfis ilmunud artikliga, milles räägitakse lennufirma tõsistest makseraskustest.

"Kuna lennuettevõtel on finantsilised raskused, ei saa me garanteerida, et airBalticu lennud ära ei jää. Seepärast lisasime infot, et iga meie klient oleks ikka informeeritud," selgitas Bookinghouse.ee konsultant Äripäevale.

Konsultant tunnistas, et sellist praktikat, kus Bookinghouse oleks kliente informeerinud lennufirma makseraskustest, pole varem rakendatud.

"Minu teabel on see esimene kord," tõdes konsultant soovitades Bookinghouse ametliku kommentaari ja võlainfo saamiseks pöörduda juhataja poole.

Bookinghouse ametlikku kommentaari andnud pole. Juhtunut pole samas kommenteerinud ka airBaltic.

Äripäeva andmetel on airBaltic võlgu Bookinghouse keskkonna haldajale Leedu ettevõttele UAB Interneto Partneris. Läti meedia andmetel esitas Leedu riik täna Lätile järelpärimise, milles küsitakse infot airBalticu majandusliku seisu ja perspektiivide kohta. airBalticu lennud on praeguseni toimunud varasema graafiku alusel, lende ära jäänud pole.

Ajakirja Ir andmetel on airBalticu seis katastroofiline. Kahjum ulatub 9,6 miljoni latini ja audiitorid jätsid 2010. aasta aruande kinnitamata. Ebaõnnestumise peamisteks põhjusteks on Islandi vulkaan, lennukiostu edasilükkumine ja kütuse kallinemine.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
17. June 2011, 12:58
Otsi:

Ava täpsem otsing