Investeerimisfond tuleb aktsiaturule

Ergo Sõõru 16. juuni 2011, 21:37

Investeerimisfond Vallares Plc tõstis avaliku enampakkumise (IPO) hinda 1,2 miljardi inglise naelani (1,37 miljardi euroni) ning tuleb homme aktsiaturule.

"Mina, Tony Hayward (endine BP Plc tegevjuht ja praegune Vallares’e suuromanik), finantseerija Nathaniel Rothschild ja Goldman Sachs Group Inc. pankur Julian Metherell otsime lisaks võimalust osta ettevõtet või mõnda muud investeerimisvõimalust suurusjärgus 3-8 miljardit USA dollarit," ütles Tony Hayward.

Vallares Plc aktsia hinnaks kujuneb homme ilmselt Londoni turul 10 inglise naela (11,4 eurot) aktsia kohta.

"Kui sa usud, et toorainete turg on tõusuteel, siis seal on palju võimalusi kauplemiseks ja Hayward teab kindlasti kõigi nende võimaluste kohta, " ütles analüütik S&P’s Londonis Christine Tiscareno.

Samal ajal kui Vallares’el on tõusnud avaliku enampakkumise alghind, langes aga Glencore International Plc (maailma suurim toorainete kauplemisega tegelev fond) aktsia rohkem kui 12 protsenti alates viimasest 19. mail väljapakutud IPO hinnast. Vallares lõpetab täna aktsia tellimuste vastuvõtmise, mis on neli päeva varem, kui oli algselt planeeritud.

Vallares Plc (VAA) aktsiaga on võimalik hakata homme kauplema London Stock Exchange turul. Vallares’i pressiesindaja Edward Simpkins keeldus kommentaaridest.

"See ei ole mingisugune üllatus, et selle fondi üle on suurem nõudlus, kui oli algselt prognoositud," ütles Chicago Brookshire Advisory ja Research Inc president Gianna Bern.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
20. June 2011, 08:57
Otsi:

Ava täpsem otsing