Kohus lõpetas tsiviilmenetluse Tallinna Vee vastu

Birjo Must 16. juuni 2011, 15:34

Täna otsustas Harju Maakohus lõpetada Silja Leppa poolt esitatud hagi menetluse AS Tallinna Vesi vastu, sest nõuded on esitatud valele kohtule ja vale isiku vastu.

Silja Lepp esitas Harju Maakohtule hagi AS-i Tallinna Vesi vastu põhjendusega, et tema hinnangul oli vee hind 2008. aastal ülemääraselt kõrge ja ta nõudis osa tasudena makstud raha tagastamist.

AS-i Tallinna Vesi esindas kohtus advokaadibüroo Raidla Lejins & Norcous. Vandeadvokaat Toomas Vaheri sõnul kinnitab Harju Maakohtu lahend, et vee hinna vaidluse korral on nõuete adressaadiks haldusorgan, mitte ettevõtja. „Ettevõtja üksnes järgib kohustuslikke õigusakte ega määra vee hinda. Polnud mingit alust ei kohtus ega avalikkuses kritiseerida vee-ettevõtjat ega esitada tema suhtes nõudeid, kuna tegemist on väga rangelt reguleeritud turuga, kus hinnad on kehtestatud haldusaktiga. Silja Leppa hagi näol oli tegemist alusetu ja perspektiivitu nõudega, mis asjatult heitis vee-ettevõtjale halba varju,“ ütles Vaher.

AS Tallinna Vesi rõhutab, et antud kohtuotsus on täiesti eraldiseisev kohtumenetlusest, mille ettevõte on algatanud konkurentsiameti vastu 2011. aasta tariifitaotluse osas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
16. June 2011, 15:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing