Kreeka kukkumine neetult kallis

Meelis Mandel 16. juuni 2011, 15:42

Laieneval usaldamatuse levikul Kreeka vastu võib olla saatuslikke tagajärgi, leiab Soome majandusprofessor Alf Rehn MTV3-le antud intervjuus.

"Kreekast ja Portugalist on lihtne mõelda, et laseme neil lihtsalt kokku kukkuda, kuid siis võib nii mõnigi veel kukkuda," lausus Rehn. "Omamoodi vahva oleks kogeda, kuidas tunduks, kui mõni ELi riik kokku kukuks, kuid see oleks neetult kallis kogemus."

Rehni sõnul on kord kaotatud usaldust riikide, majanduste ja pankade suhtes raske taastada. Ohtudeks oleks ulatuslik majanduskriis ja tööpuudus, palkade alanemine ja kiirenev inflatsioon.

Poliitiline usalduskriis viib Kreekat hetkel valitsusremondini, mille abil üritatakse kodanikud panna leppima 28 miljardi eurose kärpekava tagajärgedega. Eri meediakanalite teatel peab lahkuma vähemalt rahandusminister George Papakonstantinou, kelle asemikuks peetakse peaministri abi Lucas Papademost.

Turud reageerisid Kreekas eile lahvatanud vägivallalainele ja poliitilisele kriisile järsult - BBC teatel tõusis Kreeka 10aastaste võlakirjade intress 18,4 protsendini.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    20. June 2011, 08:57
    Otsi:

    Ava täpsem otsing